O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi

O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / mm

Po kanonizacji Jana Pawła II będziemy na pewno trochę lepsi - ocenił dominikanin o. Maciej Zięba komentując dzisiejsze uroczystości kanonizacyjne w Rzymie. Nauczanie papieża nas jednoczyło, budowało, dawało silne, mocne wzywania ale też wielkie perspektywy - skomentował nauczanie Karola Wojtyły.

"Takie święta nas zmieniają, wracamy do codzienności jednak troszkę lepsi" - powiedział KAI krakowskiego Instytutu Tertio Millenio. Choć nie będzie to zapewne przełom radykalny, to jednak z pewnością Polacy powrócą do codzienności nieco odmienieni i mniej podzieleni. Tym bardziej, że w Polsce panowała ogólna radość z powodu kanonizacji papieża - ocenił dominikanin.

DEON.PL POLECAO. Zięba wyraził nadzieję, że dzisiejsza uroczystość wzbudzi wśród Polaków pragnienie jedności. "Oczywiście, szarość dnia trochę nas przyciśnie i zapewne powrócą nasze różne małości, ale może będziemy mocniej powracać do nauczania Jana Pawła II, które nas jednoczyło, budowało, dawało silne, mocne wzywania ale też wielkie perspektywy" - powiedział dominikanin.

Zakonnik wyraził nadzieję, że po kanonizacji Jana Pawła II nie nastąpi spadek zainteresowania jego nauczaniem i postacią. Przypomniał, że za rok będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II, co będzie kolejną okazją do zastanowienia się jak wykorzystywać jego dziedzictwo, natomiast za dwa lata w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

"To będzie wracało do nas w nowy sposób, w nowym rytmie. Obyśmy jak najlepiej z tych możliwości korzystali" - zakończył o. Zięba.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.