O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi

O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi
(fot. Wikimedia Commons)
6 lat temu
KAI / mm

Po kanonizacji Jana Pawła II będziemy na pewno trochę lepsi - ocenił dominikanin o. Maciej Zięba komentując dzisiejsze uroczystości kanonizacyjne w Rzymie. Nauczanie papieża nas jednoczyło, budowało, dawało silne, mocne wzywania ale też wielkie perspektywy - skomentował nauczanie Karola Wojtyły.

"Takie święta nas zmieniają, wracamy do codzienności jednak troszkę lepsi" - powiedział KAI krakowskiego Instytutu Tertio Millenio. Choć nie będzie to zapewne przełom radykalny, to jednak z pewnością Polacy powrócą do codzienności nieco odmienieni i mniej podzieleni. Tym bardziej, że w Polsce panowała ogólna radość z powodu kanonizacji papieża - ocenił dominikanin.

O. Zięba wyraził nadzieję, że dzisiejsza uroczystość wzbudzi wśród Polaków pragnienie jedności. "Oczywiście, szarość dnia trochę nas przyciśnie i zapewne powrócą nasze różne małości, ale może będziemy mocniej powracać do nauczania Jana Pawła II, które nas jednoczyło, budowało, dawało silne, mocne wzywania ale też wielkie perspektywy" - powiedział dominikanin.

Zakonnik wyraził nadzieję, że po kanonizacji Jana Pawła II nie nastąpi spadek zainteresowania jego nauczaniem i postacią. Przypomniał, że za rok będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II, co będzie kolejną okazją do zastanowienia się jak wykorzystywać jego dziedzictwo, natomiast za dwa lata w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

"To będzie wracało do nas w nowy sposób, w nowym rytmie. Obyśmy jak najlepiej z tych możliwości korzystali" - zakończył o. Zięba.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi
Komentarze (3)
A
Aldi
27 kwietnia 2014, 20:02
ci co będą szukać - znajdą. Reszta - ma w nosie JP II. Jeśli Biblii nie czytają, nie chodzą do kościoła na Msze - to jak mają być lepsi? Kto odkryje po wypocinach Ojca, że Święty Papież JP II miał karmelitańską duszę, duszę, która znakomicie się czuła w karmelitańskiej tradycji codziennego mistycyzmu? Dlaczego muszę ciągle czytać banały i niczym mnie nie zaskakuje Ojciec, tylko prozaicznymi stwierdzeniami? Nie tego spodziewam się po duchownych. Spodziewam się żaru. Na marginesie przeczytałam przed chwilą news na tym portalu o nałogach seniorów. Kolejny żenujący artykuł podważajacy sens życia osób starszych. A może by tak Ojciec dla równowagi napisał coś o wymairze cierpienia osób starszych, o hospicjach, o nieuleczalnych chorobach, które w naszym kraju są na liście najczęstszych na świecie pod kątem umierania? Papież - Święty JP II dał przecież świadectwo. 
C
czytacz
27 kwietnia 2014, 17:04
Zięba niech skończy z masonerią to będzie trochę lepszy..... Ten facet niech się nawet nie odzywa a jeśli już to niech powie z kim trzyma i co by na to powiedział św. Jan Paweł II.... ?
K
kokosz
27 kwietnia 2014, 21:25
A skąd wiesz, że jest związany z masonerią? Nie wolno tak obrzucać błotem! A akurat tutaj nie mówi nieczego niezgodnego z nauką KK...

Skomentuj artykuł

O. Zięba: na pewno będziemy trochę lepsi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.