Polska rodzina potrzebuje św. Jana Pawła II

Polska rodzina potrzebuje św. Jana Pawła II
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mm

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie - powiedział dziś KAI metropolita częstochowski abp Wacław Depo po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu powiedział KAI, że świętość Jana Pawła II widział już od dawna w czasie teraźniejszym, od czasu beatyfikacji aż po dzisiejsze ogłoszenie papieża Polaka świętym. - Ktoś mógłby bowiem zapytać: co daje kanonizacja, skoro on już jest święty? - dodał.

To wszystko streszcza w sobie Eucharystia, która pokazuje działalność zawsze tego samego Chrystusa. - A że potrzebni Mu są ludzie tacy jak Jan Paweł II czy Jan XXIII, to potrzeba też takiej zewnętrznej kanonizacji - stwierdził metropolita częstochowski.

Zdaniem abp. Depo, najpilniej podążania wskazówkami świętego już Jana Pawła II potrzebuje polska rodzina, "która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie to, co jest najistotniejsze, czyli potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie".

"Dziś bowiem zbyt dużo jest spraw, które nas pochłaniają, ale nikt potem za to czy za owo nie chce wziąć odpowiedzialności" - uważa abp Depo. - Dlatego jak zawsze trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzinę i ludzi młodych. Niech nam dziś już święci papieże pomogą w tym dziele - dodał hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska rodzina potrzebuje św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.