Objawienia Maryjne w Holandii? Watykan zdradza, czemu papież zatwierdził opinię negatywną

Objawienia Maryjne w Holandii? Watykan zdradza, czemu papież zatwierdził opinię negatywną
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Watykańska Dykasteria Nauki Wiary upubliczniła decyzję zatwierdzoną przez papieża Pawła VI, która sankcjonowała stwierdzenie "non supernaturalitate" domniemanych objawień w Holandii. Chodzi o tzw. Matkę Bożą Wszystkich Narodów w Amsterdamie.

Domniemane objawienia Maryjne w Holandii

Dykasteria Nauki Wiary upubliczniła dziś negatywną i ostateczną decyzję kardynałów, którzy w 1974 roku jednogłośnie uznali domniemane objawienia Matki Bożej Wszystkich Narodów w Amsterdamie za "nienadprzyrodzone". Decyzja tę zatwierdził Paweł VI.

W komunikacie dykasterii czytamy, że w minionych latach, z reguły nie upubliczniała ona swoich decyzji dotyczących domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych, jednak w obliczu uporczywych wątpliwości dotyczących rzekomych objawień i przesłań w latach 1945-1959 w Amsterdamie, związanych z kultem Matki Bożej Wszystkich Narodów, Dykasteria Nauki Wiary podaje do wiadomości wynik sesji zwyczajnej ówczesnej Kongregacji Nauki Wiary, która odbyła się 27 marca 1974 roku.

DEON.PL POLECA

Co do orzeczenia doktrynalnego stwierdzono wówczas jednogłośnie "constat de non supernaturalitate", wydano także jednogłośną opinię negatywną, co do dalszego badania zjawiska.

Decyzje te zostały zatwierdzone przez papieża Pawła VI podczas audiencji udzielonej Prefektowi Kongregacji Nauki Wiary kard. F. Šeperowi w dniu 5 kwietnia 1974 roku. "Niniejszym podaje się to do wiadomości, aby święty lud Boży i jego pasterze mogli wyciągnąć z tego należyte konsekwencje" – stwierdza komunikat Dykasterii Nauki Wiary.

Ujawnienie dawnej decyzji jest rezultatem nowego watykańskiego dokumentu nt. rozeznawania zjawisk nadprzyrodzonych. Wszedł on w życie w maju tego roku.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Objawienia Maryjne w Holandii? Watykan zdradza, czemu papież zatwierdził opinię negatywną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.