Objawienie na krakowskim Rynku

Zobacz galerię
Objawienie na krakowskim Rynku
(fot. Marek Firlejczyk)

19 grudnia o godzinie 20:00 w kościele św. Barbary przy Placu Mariackim odbyła się Msza w intencji mężczyzn (comiesięczna inicjatywa połączona z internetowym Projektem Banita). W tym samym czasie w sąsiedniej Bazylice Mariackiej trwała adoracja najświętszego Sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Chrystus w Starym Mieście.

Nie będziemy śpiewać. Będziemy uwielbiać Jezusa w ciszy i modlić się za Kraków i za tych, których będziemy mijać, żeby poznali Jezusa takiego, w jakiego wierzymy - dobrego, obecnego pośród swojego ludu. Będzie tak, jak podczas przyniesienia Jezusa do świątyni. Maryja i Józef nieśli Go w cichości i nikt nie załapał, że to jest Bóg. Tylko dwie osoby, Symeon i Anna, rozpoznali Boga.  - Tymi słowami o. Grzegorz Kramer rozpoczął procesję z najświętszym Sakramentem po Rynku krakowskim.

Po Mszy świętej prawie dwustu uczestników obu inicjatyw udało się razem, za najświętszym Sakramentem, na procesję wokół Rynku krakowskiego. Po procesji, w kościele św. Barbary, wspólnie odśpiewali Te Deum i modlili się za Kraków i jego mieszkańców.

Po Rynku kręciło się dużo ludzi. Procesja nie budziła zbyt wiele zainteresowania, wyglądali zupełnie tak, jak jedna z wielu zagranicznych wycieczek, które codziennie kręcą się po Krakowie. Blask monstrancji i światło pochodni niknęły zupełnie w chaosie większych i mniejszych światełek, powywieszanych na wystawach sklepowych i domkach świątecznego jarmarku. W ciszy mijali potężną scenę, która była przygotowywana na nadchodzące wielkie happeningi. Kilka osób robiło zdjęcia, kilka przyklęknęło, kilka dołączyło się do procesji.

DEON.PL POLECA

Gdy przed wydarzeniem pytałem ojca Grzegorza, czego spodziewa się po tym wyjściu, odpowiedział z dobitną szczerością, że niczego. Chodzi o to, żeby wyjść z Jezusem. Było w tym wyjściu coś bardzo Jezusowego. Nie da się z tego ucieszyć w kategoriach ludzkich. Trzeba przyjąć patrzenie Boże, że małe jest wielkie, a ciche jest wspaniałe, żeby dostrzec moc i cudowność wczorajszego objawienia na Rynku krakowskim.

Kolejna Msza w intencji mężczyzn już w nowym, 2014 roku. Już teraz zapraszamy serdecznie do Krakowa!


Odwiedź stronę Projektu Banita: facebook.com/banitazwyboru
oraz Chrystus w Starym Mieście: facebook.com/ChrystusWStarymMiescie

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Objawienie na krakowskim Rynku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.