"Oby nie było miejsca na wrogość i wojnę". Znamy papieską intencję na lipiec

"Oby nie było miejsca na wrogość i wojnę". Znamy papieską intencję na lipiec
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
3 miesiące temu
KAI / pk

Ojciec Święty zachęca chrześcijan, by byli architektami dialogu i przyjaźni. Mówi o tym w intencji modlitewnej na lipiec, która poświęcona jest tematowi przyjaźni społecznej. "Wyciągajmy do drugich rękę, oby nie było miejsca na wrogość i wojnę" - podkreśla Franciszek.

W swym rozważaniu Papież wychodzi od biblijnego stwierdzenia, że ten kto znalazł przyjaciela, znalazł skarb. Proponuje wyjście poza jedynie grupy przyjaciół i budowanie przyjaźni społecznej, tak potrzebnej do dobrego współistnienia.

"Spotkać się ponownie, zwłaszcza z najuboższymi i najbardziej bezbronnymi. Z tymi, którzy znajdują się na peryferiach. Nabrać dystansu do populizmów, które wykorzystują udrękę ludzi, nie dając rozwiązań, proponując mrzonki, które niczego nie poprawiają. Uciekać przed wrogością społeczną, która tylko niszczy i wyjść z podziałów. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza dziś, gdy część polityki, społeczeństwa i mediów dąży do stworzenia sobie wrogów, aby pokonać ich w grze o władzę. Dialog jest drogą do nowego spojrzenia na rzeczywistość, do przeżywania z pasją wyzwań związanych z budowaniem dobra wspólnego. Módlmy się, abyśmy w sytuacjach społecznych, gospodarczych, politycznych i konfliktowych, byli architektami dialogu, architektami przyjaźni, ludźmi odważnymi i pełnymi pasji, którzy zawsze wyciągają rękę i aby nie było miejsca na wrogość i wojnę" - powiedział Franciszek przedstawiając intencję modlitewną na lipiec.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Książka w przedsprzedaży! Wysyłamy po 12 maja

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia...

Skomentuj artykuł

"Oby nie było miejsca na wrogość i wojnę". Znamy papieską intencję na lipiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.