Franciszek przypomniał o 70-leciu święceń kapłańskich Benedykta XVI

Franciszek przypomniał o 70-leciu święceń kapłańskich Benedykta XVI
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/dm

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek przypomniał o 70. rocznicy święceń kapłańskich swego poprzednika, Benedykta XVI. Podziękował papieżowi-seniorowi za jego modlitwę w intencji Kościoła.

- Dzisiaj przypada rocznica poruszająca serca nas wszystkich. 70 lat temu papież Benedykt został wyświęcony na kapłana. Ku tobie Benedykcie, Drogi Ojcze i Bracie kierujemy naszą miłość, naszą wdzięczność i naszą bliskość. Mieszka w klasztorze, miejscu które miało gościć wspólnoty kontemplacyjne tutaj w Watykanie, aby modliły się za Kościół - mówił papież Franciszek.

- Obecnie to On jest człowiekiem kontemplacji Watykanu, poświęcając swoje życie modlitwie za Kościół i za diecezję rzymską, której jest biskupem-seniorem. Dziękuję Tobie, Benedykcie, drogi Ojcze i Bracie. Dziękuję za twoje wiarygodne świadectwo. Dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku perspektywie Boga - powiedział Franciszek.

KAI/dm

 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek przypomniał o 70-leciu święceń kapłańskich Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.