"October Baby" - film, który leczy duszę

"October Baby" - film, który leczy duszę
„October Baby” - pełnometrażowy film braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. (fot. filmweb.pl)
KAI / slo

"Ten film uleczył kawałek mojej duszy" - tak opisuje swą reakcję na wchodzący na ekrany amerykańskich kin film "October Baby" Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.

Pełnometrażowy film braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen - kobiety, która przeżyła własną aborcję.

DEON.PL POLECABohaterką filmowej opowieści jest Hannah, grana przez Rachel Hendrix. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie - o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Zdaniem Clinger z chrześcijańskiej organizacji antyaborcyjnej Silent No More Awareness, obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata - zauważa recenzentka.

Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni. - "Będąc kobietą, która dokonała aborcji, prawdziwie wierzę, że ta scena w filmie uleczała mały kawałek mojej duszy. Śni mi się, że słyszę ‘przebaczam ci’. Może pewnego dnia" - pisze Clinger, nawrócona zwolenniczka aborcji, obecnie matka dwójki dzieci.

Obecnie film można zobaczyć w kinach na terenie stanów Mississippi, Alabama i Tennessee.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"October Baby" - film, który leczy duszę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.