Od 1 stycznia Krzysztof Fijałek zostaje menadżerem DEON.pl, a Jakub Kołacz SJ - dyrektorem wydawnictwa

Od 1 stycznia Krzysztof Fijałek zostaje menadżerem DEON.pl, a Jakub Kołacz SJ - dyrektorem wydawnictwa
(fot. Redakcja DEON.pl)
Redakcja DEON.pl

Dnia 1 stycznia 2021 roku nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego Wydawnictwa WAM oraz menadżera portalu DEON.pl. Obowiązki szefa Wydawnictwa, pełnione do tej pory przez Jacka Siepsiaka SJ obejmie Jakub Kołacz SJ, który do sierpnia 2020 był prowincjałem jezuitów na południu Polski. Piotra Żyłkę, pełniącego od 4 lat obowiązki szefa DEON.pl zastąpił Krzysztof Fijałek, dotychczasowy dyrektor wydawniczy portalu Interia.pl.

Zmiana dyrektora naczelnego Wydawnictwa WAM była zapowiedziana w sierpniu 2020 przez obecnego prowincjała Jarosława Paszyńskiego SJ.

Piotr Żyłka, od 11 lat związany z portalem DEON.pl samodzielnie podjął decyzję o odejściu, którą uzasadnia w pożegnalnym komunikacie na DEON.pl:

Staram się być człowiekiem, który jest wierny swojemu sumieniu i nie trzyma się na siłę jakiegokolwiek stołka. Dlatego - po wielomiesięcznym namyśle, biorąc pod uwagę pogłębiające się różnice między mną a władzami zakonnymi oraz zmiany personalne w zarządzie wydawnictwa WAM - 27 października 2020 roku poinformowałem ówczesny zarząd o swojej decyzji o zakończeniu z dniem 1 stycznia pełnienia funkcji redaktora naczelnego DEON.pl i odejściu z portalu”.

Jakub Kołacz SJ, który od 1 stycznia obejmuje stanowisko dyrektora naczelnego Wydwawnictwa WAM od 32 lat jest jezuitą, ukończył filozofię na Akademii Ignatianum, teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie na Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. W latach 2000-2008 współpracował z Wydawnictwem WAM, w latach 2006-2008 pełnił funkcję redaktora naczelnego. W latach 2014-2020 był Przełożonym Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego (prowincjałem).

Krzysztof Fijałek, który od 1 stycznia obejmuje stanowisko menadżera portalu DEON.pl jest absolwentem dziennikarstwa w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1990-2006 był dziennikarzem krakowskiego dodatku „Gazety Wyborczej”. W latach 2006-2020 był redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, a od 2011 r. także dyrektorem wydawniczym tego portalu. Był prezesem krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2002-2005), członkiem Zarządu Głównego SDP (2005-2011) i wiceprezesem SDP (2008-2011). Ponadto prowadził zajęcia z dziennikarstwa internetowego dla studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jest laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Założone w 1872 r. Wydawnictwo WAM jest najdłużej nieprzerwanie działającym i największym katolickim wydawnictwem w Polsce. Rocznie publikuje ok. 200 nowych tytułów oraz wznowień, obejmujących literaturę duchową, teologiczną, modlitewniki, podręczniki do katechezy, literaturę piękną, poradniki oraz książki kulinarne. Wydawnictwo prowadzi największą katolicką księgarnię internetową wydawnictwowam.pl. W ramach Wydawnictwa działa największy katolicki portal internetowy DEON.pl, tworzona jest modlitwawdrodze.pl czyli nowoczesna aplikacja pomagająca w codziennym spotkaniu z Bogiem, działa profesjonalne audiowizualne Studio Inigo oraz kwartalnik Życie Duchowe.

Portal DEON.pl działający od 2009 roku jest obecnie największym katolickim serwisem internetowym w Polsce. Każdego miesiąca jest odwiedzany przez blisko 2 miliony osób. Od początku swej działalności w nowoczesny sposób informuje o kościele i świecie, porusza tematy duchowe i społeczne, doradza w kwestiach rodzinnych, rodzicielskich i zdrowotnych, wraz ze swoimi użytkownikami buduje wspólnotę duchowości i życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
34,92 zł
49,90 zł

Kobiecość – siła, która zmienia świat

Kobieta w wielkim mieście to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej...

Skomentuj artykuł

Od 1 stycznia Krzysztof Fijałek zostaje menadżerem DEON.pl, a Jakub Kołacz SJ - dyrektorem wydawnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.