Od dziś każdy może włączyć się w prace Synodu

Od dziś każdy może włączyć się w prace Synodu
(fot. G. Gałązka / galazka.deon.pl)
adoptabishop.org / kw

Od dziś każdy może spełnić swoją misję na tegorocznym Synodzie. Zobacz specjalną stronę, gdzie możesz zadeklarować pomoc dla jego uczestników.

Strona adoptabishop.org powstała w celu zebrania deklaracji modlitwy za uczestników Synodu o rodzinie. Jak piszą twórcy strony: "Każdy może zmienić kierunek Synodu na lepszy".

W wyniku zadeklarowania modlitwy otrzymasz dane konkretnego uczestnika Synodu - zobowiążesz się w ten sposob do modlitwy za tę osobę do końca obrad (a nawet trzy dni później).

Na stronie znajdziesz również trzy pytania od twórców inicjatywy:

1. Czy jesteś wdzięczny za naszego Papieża i biskupów, którzy wiernie żyją swoim pasterskim powołaniem i którzy, odpowiedzialni przed Bogiem, troszczą się o swoich wiernych, prowadzą ich, towarzyszą im i chronią ich w tym ważnym czasie Synodu?

2. Czy chcesz, by uczestnicy Synodu realizowali to, co przez Ducha Świętego jest Bożą odpowiedzią na potrzeby naszych czasów, przede wszystkim to, co dotyczy małżeństwa i rodziny?

3. Czy chcesz osobiście wesprzeć biskupa / świeckiego uczestnika Synodu poprzez modlitwę i wstawiennictwo podczas najbliższych tygodni?

Jeśli na te trzy pytania twoja odpowiedź brzmi "tak", wejdź na tę stronę i kliknij "adopt".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od dziś każdy może włączyć się w prace Synodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.