Odprawiono pierwszą od trzech lat Mszę św. w Mosulu

Odprawiono pierwszą od trzech lat Mszę św. w Mosulu
(fot. Lena Ha / shutterstock.com)
KAI / Islamista Blog / kk

9 sierpnia - w dniu, w którym katolicy wspominają św. Edith Stein zamordowaną w obozie koncentracyjnym Auschwitz - ojciec Luis Montes IVE odprawił w Mosulu pierwszą Mszę świętą od trzech lat.

Msza odbyła się w klasztorze św. Jerzego, który został przerobiony na więzienie przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

"To był dar od Boga móc celebrować w klasztorze, który z pewnością dał Kościołowi wielu męczenników" - powiedział kapłan.

Mszę ofiarował w intencji Starego Kontynentu, który "cierpi z powodu odwrócenia się od Chrystusa, aby krew męczenników z Bliskiego Wschodu wstrząsnęła Europą i przebudziła ją" - zaznaczył o. Montes.

Chrześcijanie powracają do Mosulu i okolic Wczoraj w wielu zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że 9 sierpnia...

Opublikowany przez Islamista na 31 sierpnia 2017

W piwnicach klasztoru św. Jerzego islamiści zrobili więzienie. Można o tym wnioskować na podstawie zapisanych na ścianach imion. Roztrzaskane krucyfiksy i figury świętych dopełniają tam obrazu zniszczenia.

Chrześcijanie w towarzystwie muzułmanów postawili wielki krzyż w Iraku [FOTO] >>

"Kontemplowanie tajemnicy Krzyża, która odnawia się podczas Mszy, ma w tym miejscu wielką moc" - powiedział argentyński duchowny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Odprawiono pierwszą od trzech lat Mszę św. w Mosulu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.