"Odszedł człowiek o szerokich horyzontach"

"Odszedł człowiek o szerokich horyzontach"
(fot. Andrzej Sochacki)
KAI / pk

Odszedł człowiek o szerokich horyzontach, kapłan otwarty na ludzi, gotowy do rozmowy ze wszystkimi. Znacząca osobowość w środowisku krakowskim - napisał o zmarłym wczoraj śp. ks. Mieczysławie Malińskim ks. Piotr Studnicki, rzecznik archidiecezji krakowskiej.

W komunikacie o śmierci i pogrzebie ks. Mieczysława Malińskiego rzecznik archidiecezji krakowskiej przypomniał o znajomości Zmarłego z Karolem Wojtyłą, której początki sięgają czasów Jana Tyranowskiego, od którego obaj zdobywali formację duchową i poznawali mistyków chrześcijańskich. - W ten sposób uczyli się świadomego zaangażowania w Kościół, a z czasem odkryli powołanie do kapłaństwa - napisał ks. Studnicki.

Rzecznik archidiecezji krakowskiej zwrócił uwagę, że ks. Maliński znany był ze swej oryginalnej lapidarności. - Gdy abp Karol Wojtyła został kardynałem, ks. Maliński wysłał mu telegram: "Karol, trzymaj się! Amen" - wspomina ks. Studnicki.

Ks. Mieczysław Maliński - kapłan archidiecezji krakowskiej, znany kaznodzieja i pisarz zmarł w niedzielę 15 stycznia w godzinach popołudniowych w swoim mieszkaniu w Krakowie-Podgórzu. Miał 93 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 stycznia i będzie im przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz: o godz. 11.00 Msza św. w kościele sióstr wizytek przy ul. Krowoderskiej 16 w Krakowie, o godz. 13.00 pochowanie na Cmentarzu Salwatorskim.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Odszedł człowiek o szerokich horyzontach"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.