Ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw RODZINA33

Ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw RODZINA33
Fot. episkopat.pl
PAP / tk

Biuro prasowe KEP poinformowało, że 21 listopada rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje RODZINA33. Jest to projekt dla małżeństw trwający 33 dni i przygotowujący do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Rekolekcje rozpoczną się 21 listopada o godz. 11.30 mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu, a uroczyste zakończenie nastąpi 26 grudnia w sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski.

Autorzy komunikatu poinformowali, że msze św. będą transmitowane przez internet.

"Rekolekcje trwają 33 dni. Po tym czasie proponujemy małżonkom kolejne narzędzia, programy i uczestnictwo we wspólnocie, które będą prowadzić dalej do wzrostu relacji małżeńskich. Zachęcamy małżonków, aby przeszli te rekolekcje razem, wspólnie słuchając lub czytając treści rekolekcji i podejmując modlitwę" – zachęcili.

DEON.PL POLECA

Filary małżeństwa

Poinformowali, że schemat rekolekcji opiera się na 4 filarach małżeństwa i rodziny, opisanych w adhortacji św. Jana Pawła II: "Familiaris Consortio": relacji z Bogiem, relacji między małżonkami, relacji z dziećmi oraz służby i ewangelizacji. Każdemu z tych filarów poświęcono w rekolekcjach 7 dni i dzień podsumowania.

Autorzy komunikatu zachęcili proboszczów, by w tym samym czasie zorganizowali rekolekcje w swoich parafiach. Mają temu służyć także informacje i materiały, które można znaleźć i pobrać ze stron: rodzina33.pl/dla-parafii oraz rodzina33.pl/do-pobrania.

W rekolekcjach można wziąć udział także za pośrednictwem strony internetowej: www.rodzina33.pl i kanału YouTube: TotaTua TV. Po kliknięciu w dany dzień rekolekcji wyświetlą się rozważania rekolekcyjne w formie tekstu lub nagrania wideo.

Na stronie internetowej projektu zamieszczono również materiały dla najmłodszych: Rodzina33 DLA DZIECI: rodzina33.pl/33dni-dla-dzieci.

Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt powstał we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin i otrzymał patronat Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Jest to propozycja związana z obchodzonym w Kościele Powszechnym Rokiem Rodziny.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Jerzy Lech Kontkowski SJ

Pięknie wydany edytorsko Modlitewnik, pomyślany jest jako "pamiątka" sakramentu małżeństwa. Opracowanie graficzne dobrane tematycznie do tego ważnego wydarzenia i przygotowane pierwsze strony na wpisy okolicznościowe tworzą w sposób zamierzony taki klimat.

Modlitewnik - Pamiątka sakramentu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw RODZINA33
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.