Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami

Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami
(fot. Jacek 767 (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
"Rzeczpospolita" / ml

"Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk w rocznicę powstania Radia Maryja.

Jak donosi “Rzeczpospolita", redemptorysta mówił na ten temat w czasie toruńskich uroczystości 27. rocznicy założenia Radia Maryja.

Duchowny podkreślił, że po tylu latach działalności radia, jego misja jest wciąż taka sama. To zabieganie o to, żeby młodzież była blisko Boga, bo wszyscy Polacy są jak wielka rodzina: “po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę".

Odniósł się także do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego: “przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili". Nikt nie zareagował na te słowa o. Rydzyka, który przyznał, że sam nie oglądał “Kleru", ale dużo czytał o nim w internecie.

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

“Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie «Kler»" - powiedział duchowny.

Krytycznie odniósł się do decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przeznaczył na film 3,5 mln złotych (w związku z popularnością, producent będzie musiał zwrócić pieniądze, “Kler" od premiery obejrzało już ponad 5 mln widzów - red.): “Ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka. Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film «Kler» dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce".

Na słowa zakonnika zareagował Grzegorz Kramer SJ:

“Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne". o. Tadeusz Rydzyk.

Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup. Ale ojciec i tak nie czeka na niczyją odpowiedź.

"Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Niedziela, 2 grudnia 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ
20,94 zł
34,90 zł

Albo Bóg jest dobry, albo daj sobie spokój z chrześcijaństwem.

Grzegorz Kramer. Jezuita. Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce. Kontrowersyjny bloger czytany i oglądany przez wierzących i niewierzących. Bezkompromisowy kaznodzieja, który nie boi się konfrontacji....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.