Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1% podatku. "Nie popełniajmy grzechu zaniedbania"

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1% podatku. "Nie popełniajmy grzechu zaniedbania"
(fot. Piotr Drabik [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons)
innpoland.pl / "Radio Maryja"

W oświadczeniu, które ukazało się na stronie "Radia Maryja", redemptorysta prosi o finansowe wsparcie Fundacji Nasza Przyszłość. "Gdy staniemy przed Panem Jezusem, powiemy: «Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra»" - zachęca zakonnik.

Apel ojca Rydzyka skierowany jest do "Apostolskiej Rodziny Radia Maryja".

Zakonnik przypomina słuchaczom radia "abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność".

Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami >>

Zdaniem ojca Rydzyka: "Gdy staniemy przed Panem Jezusem, powiemy: «Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra»".

DEON.PL POLECA

Pomoc o którą prosi redemptorysta, to przekazanie 1% podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Jak czytamy w oświadczeniu fundacja zajmuje się religijnym i patriotycznym kształtowaniem dzieci i młodzieży.

Zakonnik zachęcił również, żeby informację o możliwości przekazania podatku podać dalej: "Powiedz też innym. Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbanie. Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem".

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

Jak informuje portal innpland.pl: "zgodnie ze statutem, fundacja [Fundacja Nasza Przyszłość - red.] ma możliwość finansowego i rzeczowego wsparcia Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej".

W ubiegłym roku fundacja w partnerstwie z uczelnią organizowała między innymi warsztaty dziennikarskie dla szkół w kilku miastach Polski.

Prośba ojca Rydzyka wzbudziła krytyczne komentarze internautów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1% podatku. "Nie popełniajmy grzechu zaniedbania"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.