Okazja, by odkryć, do czego Bóg dzisiaj zaprasza Kościół. Jeszcze możesz się zapisać i pojechać do Tyńca

Okazja, by odkryć, do czego Bóg dzisiaj zaprasza Kościół. Jeszcze możesz się zapisać i pojechać do Tyńca
Głos na pustyni/ ed

Obserwujemy gwałtowne pomnożenie i wzrost wspólnot charyzmatycznych. Duch Święty czyni dziś wiosnę Kościoła z nowych, młodych ruchów, często nie mających wystarczającego wsparcia lub potrzebnej pomocy w misji, którą Bóg im powierzył - mówi Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na pustyni.

O co chodzi w kursie, który odbędzie się w Tyńcu już w lutym?

DEON.PL POLECAPosłuchacie na filmie i przeczytacie niżej:

Dlaczego LTC w Polsce?

Od kilku lat obserwujemy w naszym kraju gwałtowne pomnożenie i wzrost wspólnot charyzmatycznych. Duch Święty czyni dziś wiosnę Kościoła z nowych, młodych ruchów, często nie mających wystarczającego wsparcia lub potrzebnej pomocy w misji, którą Bóg im powierzył. Na największe trudności narażeni są liderzy - przywódcy, którzy z całkowitym poświęceniem i zaangażowaniem niosą charyzmat i wizję swoich wspólnot. Mierzą się z wieloma presjami i problemami, które zrozumieć mogą wyłącznie inni liderzy. A ich powodzenie i zwycięstwa w pokonywaniu stojących przed nimi wyzwań, są ważne dla wszystkich. Od nich zależy najwięcej. W końcu wspólnota może zajść tylko tak daleko, jak daleko zaprowadzi ją jej lider.

Nowe ruchy i wspólnoty potrzebują zatem nie tylko silnych liderów, ale też liderów z szerokim spojrzeniem na Kościół. Trzydzieści lat temu wspólnoty charyzmatyczne podpatrywały naszych protestanckich braci i uczyły się od nich, przeszczepiając to, co najlepsze, na katolicki grunt. Dziś, po ponad pięćdziesięciu latach katolickiej odnowy charyzmatycznej możemy uczyć się od tych, którzy w drodze Kościoła katolickiego idą przed nami, a których świadomość działania Ducha Świętego jest złożona z doświadczeń dziesiątków narodów, kultur i języków, które odwiedzali, i w których posługiwali. Ich wkład i służba została nie tylko doceniona przez najwyższych przedstawicieli Rzymu, ale też otwarła drogę do reprezentowania Kościoła katolickiego w odniesieniu do jego całej charyzmatycznej rzeczywistości.

Marzymy o tym, aby w dniach 17-24 lutego 2019 do Tyńca przybyli przede wszystkim ci liderzy, których wspólnoty nie są jeszcze częścią większych struktur Kościoła, a które pragną zbudować mosty między sobą, oraz wejść w relacje ze strukturalnym sercem Kościoła: Rzymem. Wspólny - pełen modlitwy, relacji i odpowiedzi na trudne pytania - tydzień, będzie inwestycją, która jak wierzymy, posłuży Duchowi Świętemu, aby połączyć, wzmocnić i wyposażyć nowe pokolenie liderów wspólnot charyzmatycznych do odważnej posługi przywódczej w Kościele katolickim. Będzie to możliwe z uwagi na to, że wydarzenie nie jest konferencją; jest szkoleniem w którym udział weźmie zaledwie 100 liderów: tak, aby każdy mógł wziąć i zachować jak najwięcej. A przy okazji poznać ludzi z różnych zakątków świata, ponieważ LTC ma charakter międzynarodowy.

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie jest ważnym punktem historii dla naszego kraju i dla wiary przyszłego pokolenia.

Zachęcamy: zaproście swoich liderów i pomóżcie im otworzyć nowe drogi dla Ducha Świętego w Waszych wspólnotach!

W imieniu organizatorów,

Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na Pustyni w Krakowie

Tutaj przeczytacie więcej o samym kursie i zapisach >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Okazja, by odkryć, do czego Bóg dzisiaj zaprasza Kościół. Jeszcze możesz się zapisać i pojechać do Tyńca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.