Olej od papieża Franciszka dla o. Jana Góry

6 lat temu
KAI / slo

Wczoraj poznański dominikanin, o. Jan Góra wraz z młodzieżą lednicką odebrał olej pobłogosławiony przez papieża Franciszka. Zostanie nim namaszczony każdy wolontariusz pełniący służbę podczas XVIII Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 7 czerwca 2014 r. pod hasłem "W Imię Syna".

Jak mówi w rozmowie z KAI Aleksandra Leszczyńska, rzecznik prasowy Spotkania Młodych Lednica 2000, "jest to olej mocy i radości, który ma nam pomóc w tym, abyśmy zło zwyciężali dobrem i aby nasze ręce czyniły jak najwięcej dobrego".

Już wkrótce na stronie www.lednica2000.pl rozpoczną się zapisy chętnych wolontariuszy do służby podczas Spotkania Młodych Lednica. "Można zapisać się do pomocy między innymi w grupie przewodników Lednicy, aniołach porządku, ochronie czy scholi lednickiej. Potrzebne będą także, jak co roku, osoby chętne do pomocy podczas przygotowań pola, które rozpoczną się już tydzień przed Spotkaniem Lednickim - wyjaśnia Leszczyńska dopowiadając, że zaproszenie to skierowane jest do osób powyżej 16. roku życia.

Tegoroczne, XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się pod hasłem "W Imię Syna". - Będziemy chcieli ukazać przez nie Boże Synostwo, fakt, że to właśnie przez Jezusa Chrystusa Bóg wyciąga do człowieka swoją troskliwą, ojcowską dłoń. To przez Niego niesie do każdego z nas inicjatywę Miłości - zapewniają organizatorzy dodając, że "w Jezusie Chrystusie możemy poczuć, że naprawdę jesteśmy kochani, że Komuś na nas zależy".

- Świadomość tego, że Ktoś nas kocha daje możliwość wzrostu i poczucie bezpieczeństwa. Chodzimy, żyjemy, oddychamy, jesteśmy − wszystko, co czynimy, czynimy w Imię Syna - dopowiadają.

W czasie Spotkania Młodych jego uczestnicy będą chcieli skupić się także nad tym, że każdy z nas stworzony został na Boże podobieństwo i tak jak Jezus Chrystus ma wypełniać wolę Boga Ojca, całkowicie oddać się w Jego ręce i radować się z bycia Jego dzieckiem.

W tym roku ci, którzy przybędą na spotkanie, proszeni są o przywiezienie ze sobą białej szaty, czyli kawałka płótna, który włożą na siebie podczas nabożeństwa Synostwa Bożego oraz listu miłosnego. - Jeśli Jezus jest listem miłosnym Boga do nas, to my nawzajem jesteśmy dla siebie listami miłosnymi od Boga. Zapraszamy do tego, aby każdy uczestnik spotkania napisał w imieniu Boga list do drugiego człowieka i przywiózł go na Lednicę zostawiając przy recepcjach. Listonosz dostarczy go pod właściwy adres - mówi rzecznik prasowy Spotkania Młodych Lednica 2000.

Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty oraz letnie rekolekcje i co weekendowe spotkania w ramach Uniwersytetu Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Olej od papieża Franciszka dla o. Jana Góry
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Olej od papieża Franciszka dla o. Jana Góry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.