Pakistan: Asia Bibi wciąż potrzebuje wsparcia świata

Pakistan: Asia Bibi wciąż potrzebuje wsparcia świata
(fot. καρλο [ AKA Gilyo] / Foter.com / CC BY-NC-SA)
Logo źródła: Radio Watykańskie ak

Tylko naciski opinii światowej i systematyczne upominanie się o los Asii Bibi mogą doprowadzić do jej uwolnienia. Za obecną sytuację ponosi pełną odpowiedzialność rząd Pakistanu i uległy fundamentalistom system sądownictwa. Tak o sytuacji pakistańskiej chrześcijanki, szósty rok więzionej pod fałszywym zarzutem obrazy Mahometa, mówi jej obecny adwokat.

Saiful Malook, który sam jest muzułmaninem, wyznaje, że za to iż podjął się obrony tej bohaterskiej matki, spotyka go wiele nieprzyjemności. Bywa zastraszany i nazywany wrogiem swych własnych córek. Wielu sędziów, z którymi pracował przez lata, nie odpowiada teraz na jego pozdrowienie.

- W czasie procesu Asii Bibi zupełnie pominięto zasady obowiązującego prawa. Zamiast weryfikować fakty, kolejne sądy pozwoliły, by górę wzięły uczucia religijne - mówi adwokat, przypominając o ogromnych naciskach wywieranych przez islamskich fundamentalistów na system sądowniczy w Pakistanie.

Podkreśla, że gdyby przypadek chrześcijanki nie stał się kazusem międzynarodowym, to prawdopodobnie dawno byłaby już ona pierwszą kobietą, na której wykonano wyrok śmierci za bluźnierstwo. Saiful Malook wskazuje, że naciski te muszą trwać także teraz, kiedy Sąd Najwyższy nakazał wstrzymanie wykonania kary śmierci i zlecił ponowne rozpatrzenie całej sprawy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pakistan: Asia Bibi wciąż potrzebuje wsparcia świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.