Pakistan: muzułmanie zamordowali 25-letniego chrześcijanina

Pakistan: muzułmanie zamordowali 25-letniego chrześcijanina
Fot. Hamid Roshaan / unsplash.com
KAI / tk

W Pakistanie grupa muzułmanów zabiła 25-letniego chrześcijanina Perveza Masiha. Do zdarzenia doszło wczoraj w chrześcijańskiej dzielnicy Lahauru. Zdaniem Zjednoczonej Rady Chrześcijan to kolejne świadectwo nieskuteczności działań policji wobec religijnego ekstremizmu.

Pervez Masih prowadził sklep z grami wideo. Dzień wcześniej pokłócił się kilkoma muzułmanami. Wczoraj przyszła po niego grupa ok. 150-200 uzbrojonych muzułmanów, którzy zaczęli obrażać i bić mieszkańców chrześcijańskiej dzielnicy.

DEON.PL POLECA
Wyciągnęli Perveza przed sklep, okładali go kijami i kamienowali, po czym jeden z napastników zadał mu śmiertelny cios w głowę.

Niespokojny los chrześcijan

Wyznawcy Chrystusa są bardzo zaniepokojeni eskalacją przemocy w tym kraju, a w szczególności w Pendżabie. David King ze Zjednoczonej Rady Chrześcijan podkreśla, że policja okazuje się bezradna wobec religijnego ekstremizmu i nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa chrześcijańskiej mniejszości.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominik W. Rettinger

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą.

Przełom tysiącleci. Na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę...

Skomentuj artykuł

Pakistan: muzułmanie zamordowali 25-letniego chrześcijanina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.