Akasha Bashir, młody chłopak pierwszym „sługą Bożym” w dziejach Pakistanu

Akasha Bashir, młody chłopak pierwszym „sługą Bożym” w dziejach Pakistanu
Fot. Maati TV / YouTube.com
KAI / tk

Akasha Bashir, który 15 marca 2015 r. oddał swe życie, aby ocalić tysiąc wiernych zgromadzonych w katolickim kościele św. Jana w dzielnicy Youhanabad w Lahaurze w Pakistanie, zatrzymując terrorystę z ładunkiem wybuchowym został ogłoszony „sługą Bożym”, pierwszym w dziejach tamtejszego Kościoła.

Akash Bashir, urodzony 22 czerwca 1994 roku w Risalpur, w pakistańskiej prowincji Nowshera Khyber Pakhtun Khwa, był uczniem Don Bosco Technical Institute w Lahore i należał do młodych ludzi aktywnych we wspólnocie parafialnej kościoła św. Jana. 15 marca 2015 r., pełnił służbę przy bramie wejściowej do kościoła.

Oddał życie za innych

Zauważył mężczyznę próbującego wejść do świątyni z pasem wybuchowym na ciele. Akash chwycił mężczyznę, i przytrzymał przy bramie wejściowej, powodując, że plan terrorysty, by dokonać masakry wewnątrz kościoła, się nie powiódł. Zamachowiec następnie wysadził się w powietrze, a wraz z nim zginął młody Akash Bashir. Ostatnie jego słowa brzmiały: „Umrę, ale nie wpuszczę cię do środka”.

- Chwalimy i dziękujemy Bogu za tego odważnego młodego człowieka, który mógł uciec lub próbować się ratować, ale pozostał niezłomny w swojej wierze i nie pozwolił zamachowcowi-samobójcy wejść do kościoła. Oddał swoje życie, aby uratować ponad tysiąc osób, które były w kościele na niedzielnej Mszy św. – powiedział arcybiskup Lahauru, Sebastian Shaw.

W brutalnych atakach organizacji Tehreek-e-Taliban Jamaatul Ahraar (TTP-JA) na kościoły w Youhanabad w dniu 15 marca 2015 r. zginęło 17 osób, a 70 zostało rannych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Akasha Bashir, młody chłopak pierwszym „sługą Bożym” w dziejach Pakistanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.