"Pandemia nie może być okazją do zarobku"

"Pandemia nie może być okazją do zarobku"
Fot. Dmitry Demidko / Unsplash
2 tygodnie temu
KAI /kb

„Pandemia to nie czas na spekulacje i zarabianie pieniędzy kosztem tych, którzy cierpią” – te słowa, w wywiadzie dla lokalnej gazety, skierował do firm farmaceutycznych arcybiskup Asunción.

Zaznaczył, że w Paragwaju wiele rodzin żyje w skrajnym ubóstwie i bogacenie się ich kosztem jest wielkim złem.

Abp Edmundo Valenzuela podkreślił, że jego kraj potrzebuje natychmiastowej pomocy międzynarodowej w zakupie leków. „Nasi duszpasterze dostarczają je potrzebującym codziennie wraz z żywnością, ale to nie wystarcza, dlatego apeluję do firm farmaceutycznych o obniżenie cen szczepionek i innych potrzebnych medykamentów” – czytamy w wywiadzie dla „Ultima Hora”.

Hierarcha zaznaczył, że Paragwajczycy mają dość korupcji polityków i ich niekompetencji w zarządzaniu kryzysem pandemicznym.

„Nie ma żadnego rządowego planu walki z koronawirusem na ten rok. Uważam, że powinien powstać, ponieważ pandemia na pewno potrwa jeszcze kilka miesięcy” – zauważył abp Valenzuela.

Zaapelował także do władz o wydanie zezwolenia kapelanom na odwiedzanie chorych na koronawirusa na oddziałach szpitalnych, gdyż wielu z nich cierpi nie tylko z powodu zakażenia, ale także ze względu na brak opieki duchowej i możliwości przyjęcia sakramentów.

Aktualnie w Paragwaju codziennie przybywa od 1,5 do 2,5 tys. zakażonych COVID-19. Wszystkich chorych zarejestrowano jak do tej pory 250 tys., a ponad 5 tys. osób zmarło.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

"Pandemia nie może być okazją do zarobku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.