Papieska intencja na marzec: chrześcijańska odpowiedź na wyzwania bioetyki

Papieska intencja na marzec: chrześcijańska odpowiedź na wyzwania bioetyki
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)
KAI/mk

Papież Franciszek ogłosił intencję modlitewną na marzec. "Módlmy się, abyśmy mogli udzielić chrześcijańskiej odpowiedzi na wyzwania bioetyki" - wezwał Franciszek.

"Abyśmy mogli udzielić chrześcijańskiej odpowiedzi na wyzwania bioetyki" - brzmi papieska intencja modlitewna na marzec, opublikowana 8 marca przez Papieską Światową Sieć Modlitwy.

"Papież Franciszek zawsze podkreśla potrzebę większego rozeznania w odniesieniu do wyzwań bioetycznych, potrzebę poszanowania życia ludzkiego i nie szukania własnych interesów zgodnie z logiką rynku, która nie zna granic - wyjaśnia o. Frédéric Fornos SJ, dyrektor Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy - Są to niezbędne kryteria rozeznania, które pomagają nam porzucić kulturę wyrzucania pieniędzy i promują integralny szacunek dla życia ludzkiego - całego jego wymiaru, od narodzin do śmierci."

W opublikowanym, jak co miesiąc, krótkim spocie, Ojciec Święty zachęca: "Módlmy się, abyśmy mogli udzielić chrześcijańskiej odpowiedzi na wyzwania bioetyki. Oczywiście, nauka poszła naprzód i dziś bioetyka stawia nas przed szeregiem problemów, na które powinniśmy odpowiedzieć, a nie chować głowę w piasek. Stosowanie biotechnologii musi być zawsze oparte na poszanowaniu ludzkiej godności. Np. embriony ludzkie nie mogą być traktowane jako materiał jednorazowego użytku, do późniejszego wyrzucenia. W tej kulturze wykluczenia, one również są jej częścią. Nie, nie można szerzyć tej kultury, która wyrządza tak wiele szkód. Albo w której zysk ekonomiczny warunkuje badania biomedyczne. Musimy zrozumieć głębokie zmiany, które się dokonują, z jeszcze głębszym, jeszcze subtelniejszym rozeznaniem. Nie chodzi tu o spowolnienie postępu technologicznego. Nie, ale chodzi o to, by mu towarzyszyć. Chodzi o ochronę zarówno ludzkiej godności, jak i postępu. Innymi słowy, nie możemy płacić ceny ludzkiej godności za postęp, nie. Oba te elementy idą ze sobą w parze i harmonijnie się uzupełniają. W obliczu nowych wyzwań, jakie stawia bioetyka, módlmy się, aby chrześcijanie, poprzez swoją modlitwę i działania społeczne, promowali obronę życia."

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papieska intencja na marzec: chrześcijańska odpowiedź na wyzwania bioetyki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.