Papież cytuje księdza, któremu pomogły zakonnice: "Te siostry wierzą, naprawdę wierzą!"

Papież cytuje księdza, któremu pomogły zakonnice: "Te siostry wierzą, naprawdę wierzą!"
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
Vatican News / pk

Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicielki dwóch zgromadzeń, które przeżywają właśnie w Rzymie swe kapituły generalne. Mowa o Siostrach Szpitalnych od Najświętszego Serca Jezusa i Córkach św. Kamila. Oba te zgromadzenia posługują ludziom chorym, opuszczonym i samotnym. Ojciec Święty zachęcił siostry, by wciąż hojnie odpowiadały na nowe cierpienia i biedy naszych czasów.

Papież przypomniał, że oba te zgromadzenia zrodziły się ze "świętego szaleństwa Ducha", który kierował ich założycielkami. Zauważył, że w placówkach prowadzonych przez siostry liczy się nie tylko profesjonalizm zawodowy, ale również miłość, z jaką podchodzą do pacjentów.

Papież do sióstr: Odważcie się i bez lęku odpowiadajcie na nowe ubóstwa naszych czasów

"Pewien ksiądz, który był u was hospitalizowany, powiedział mi: «Te siostry wierzą, naprawdę wierzą!». To wszystko jest znakiem, jest zaproszeniem, abyście rozeznając w czasie waszych kapituł nie lękały się, abyście dały się prowadzić tej samej śmiałości, co wasze założycielki, abyście się odważyły, abyście zaryzykowały dla dobra braci i sióstr, których Bóg stawia na waszej drodze" - zachęcił papież i zaapelował: "Odważcie się i bez lęku odpowiadajcie na nowe ubóstwa naszych czasów: jest ich tak wiele! W ten sposób dobrze wykorzystacie wielkie i bogate dziedzictwo, które otrzymaliście, i zachowacie je zawsze żywe i młode. Dziękuję za waszą pracę. Proszę, nie traćcie radości, nie traćcie uśmiechu i radości serca".

Źródło: Vatican News / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Papież cytuje księdza, któremu pomogły zakonnice: "Te siostry wierzą, naprawdę wierzą!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.