Papież do latynoskich księży: bądźcie dla ludzi jak „chusta Weroniki”

Papież do latynoskich księży: bądźcie dla ludzi jak „chusta Weroniki”
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
vaticannews.va / KAI / pzk

Na znaczenie pokory w życiu kapłańskim oraz umiejętność rezygnacji ze swojej woli, by prawdziwie pełnić wolą Jezusa wskazał papież księżom, których przyjął na prywatnej audiencji. Mowa o kapłanach studiujących i pracujących w Rzymie i mieszkających w trzech kolegiach – brazylijskim, latynoamerykańskim i meksykańskim.

W przekazanym im przemówieniu Franciszek wyszedł od znaczenia miłości oblubieńczej w życiu kapłańskim. Wskazał, że z prawdziwego i osobistego spotkania Jezusa wypływa potem każda inna służba na rzecz powierzonych im ludzi. „Bądźcie prawdziwą ikoną Jezusa, stańcie się „chustą Weroniki” dla każdego człowieka, dla każdej wylanej łzy” – zachęcał papież. Apelował, by każda podejmowana przez nich posługa, studia a nawet własny odpoczynek i każda decyzja były na służbie Jezusowi.

Na zakończenie Franciszek wskazał na znaczenie pokory w pełnieniu służby powierzonym im ludziom oraz wagę modlitwy w życiu kapłańskim. „Zawierzajcie się modlitwie ludu Bożego, nie zapominajcie modlić się za pasterzy Kościoła i za mnie” – zachęcał Ojciec Święty latynoskich kapłanów.

(łac. Franciscus PP.; właśc. Jorge Mario Bergoglio SJ; ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – jezuita, arcybiskup metropolita Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny w latach 1998–2013, kardynał prezbiter w latach 2001–2013, 266. papież i 8. Suweren Państwa Watykańskiego od 13 marca 2013

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież do latynoskich księży: bądźcie dla ludzi jak „chusta Weroniki”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.