Papież w obronie migrantów: słyszę wasze wołania i modlę się za was

Papież w obronie migrantów: słyszę wasze wołania i modlę się za was
Papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy na Anioł Pański (fot. Giuseppe Lami/ANSA/EPA/PAP))
KAI/mk

- Trzeba położyć kres powrotowi migrantów do krajów, które nie są bezpieczne i dać pierwszeństwo ratowaniu ludzkiego życia - zaapelował papież Franciszek, podejmując temat migrantów zgromadzonych w obozach w Libii.

Papież Franciszek ponownie wstawił się za migrantami.

- Nigdy o was nie zapomnę. Słyszę wasze wołania i modlę się za was - zapewnił po modlitwie „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Wskazał, że „tak wielu tych mężczyzn, kobiet i dzieci doświadcza nieludzkiej przemocy”.

DEON.PL POLECA

- Po raz kolejny proszę wspólnotę międzynarodową, by dotrzymała obietnic znalezienia wspólnych, konkretnych i trwałych rozwiązań w zarządzaniu przepływem migrantów w Libii i na całym obszarze Morza Śródziemnego. Jak bardzo cierpią ci, którzy zostali zawróceni! Tam są prawdziwe obozy. Trzeba położyć kres powrotowi migrantów do krajów, które nie są bezpieczne i dać pierwszeństwo ratowaniu ludzkiego życia - zaapelował papież.

Podkreślił, że zamiast aresztować migrantów, trzeba im zapewnić godne warunki życia, uregulowane drogi migracyjne i dostęp do procedur azylowych. Poprosił też zgromadzonych o modlitwę w ich intencji.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież w obronie migrantów: słyszę wasze wołania i modlę się za was
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.