Papież do Polaków: Niech wasze decyzje wypływają z pragnienia dobra

Papież do Polaków: Niech wasze decyzje wypływają z pragnienia dobra
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP / tk

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej, powiedział, że życzy im, aby ich plany i decyzje wypływały z pragnienia ich dobra, a także rodzin, ojczyzny i całego świata. W katechezie w Watykanie papież mówił o tym, jak wielkim zagrożeniem dla planety jest zachłanność i postawa "drapieżników".

Zwracając się do Polaków w czasie audiencji w Auli Pawła VI papież podkreślił: "Na początku nowego roku ważne jest, aby pamiętać, że pokój, którego tak wszyscy pragniemy, rodzi się w sercu człowieka".

- Niech Maryja, Królowa pokoju, wspiera was, by wasze plany i decyzje wypływały z pragnienia dobra swojego, waszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Z serca Wam błogosławię — dodał Franciszek.

Na zakończenie audiencji poprosił zaś: "Ponawiamy z modlitwą naszą bliskość z drogą ludnością Ukrainy, tak wymęczoną i z tymi, którzy cierpią z powodu grozy wojny w Palestynie, Izraelu, jak i w innych częściach świata. Módlmy się za tych ludzi, których dotyka wojna".

DEON.PL POLECA


- I módlmy się do Boga o to, aby zasiał w sercu władz państw ziarno pokoju — zaznaczył.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: Niech wasze decyzje wypływają z pragnienia dobra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.