Papież do Polaków: Odważnie głoście Chrystusa

Papież do Polaków: Odważnie głoście Chrystusa
Papież Franciszek podczas audiencji skierował słowo do Polaków (fot. Marco Campagna / depositphotos.com)
KAI / tk

Do odważnego głoszenia Jezusa i dzielenia się Nim z ludźmi, którzy nie mają doświadczenia spotkania z żywym Bogiem zachęcił Polaków Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież obejrzał także i wysłuchał krótkiego koncertu grupy folklorystycznej polskich Romów Don Vasyl & Roma Don Vasyl.

słowa papieża do Polaków:

- Pozdrawiam serdecznie Polaków. Jest ich bardzo wieku! Wobec rosnącego braku zainteresowania życiem duchowym a także braku wiary, zachęcam was do odważnego głoszenia Jezusa i dzielenia się Nim z ludźmi, którzy nie mają doświadczenia spotkania z żywym Bogiem.

- Nie obawiajcie się na tej drodze własnych ograniczeń, ponieważ przykład Apostołów pokazuje nam, że doświadczenie misyjne jest częścią formacji chrześcijańskiej. Z serca wam błogosławię!

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: Klerycy z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie; Grupa z parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie (diec. warszawsko-praska); pielgrzymi z Łowicza; Wspólnota Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu; Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nętnie; Grupa artystyczna polskich Romów „Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Piesni”, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: Odważnie głoście Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.