Papież: droga nadziei znajduje się w dialogu, pojednaniu i nawróceniu ekologicznym

Papież: droga nadziei znajduje się w dialogu, pojednaniu i nawróceniu ekologicznym
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI / POOL)
1 rok temu
KAI / jb

„Wasza obecność tutaj jest znakiem, że kraje które reprezentujecie, jak i wspólnota międzynarodowa pragnie stawić czoła sytuacjom niesprawiedliwości, dyskryminacji, biedy i nierówności, które trapią nasz świat i zagrażają nadziei i aspiracjom przyszłych pokoleń”.

Słowa te papież skierował do nowych ambasadorów: Seszeli, Mali, Andory, Kenii, Łotwy i Nigru, którzy złożyli listy uwierzytelniające.

Franciszek zaznaczył, że w obliczu nadchodzących świąt Narodzenia Syna Bożego, Księcia Pokoju, naglącym staje się temat pojednania międzynarodowego i pokoju. Droga nadziei znajduje się w dialogu, pojednaniu i nawróceniu ekologicznym.

„W świecie naznaczonym konfliktami cywilnymi, regionalnymi i międzynarodowymi, podziałami społecznymi i nierównościami, czymś koniecznym jest podjęcie konstruktywnego i kreatywnego dialogu bazującego na uczciwości i prawdzie, ze świadomością wspierania solidarnego braterstwa zarówno między jednostkami, jak i całą globalną wspólnotą – powiedział Ojciec Święty.

– Kościół angażuje się we współpracę z każdym odpowiedzialnym partnerem we wspieraniu dobra wszystkich ludzi i narodów. Moim gorącym pragnieniem jest, aby wasza misja wypełniała się nie tylko w umacnianiu dobrych relacji między waszymi krajami, a Stolicą Apostolską, ale także w budowaniu świata bardziej sprawiedliwego i pokojowego, w którym życie ludzkie, godność i prawa człowieka są szanowane i umacniane”.

Papież podkreślił, że budowa pokoju jest utrudniana także przez brak szacunku dla naszego wspólnego domu, szczególnie poprzez nadużycia w korzystaniu z dóbr naturalnych, które często są postrzegane tylko jako źródło natychmiastowego zysku.

„Wezwanie do odpowiedzialnego zarządzania ziemią i jej dobrami jest niezbędne na wszystkich poziomach, od rodzinnego wychowania, przez życie społeczne i cywilne, aż po podejmowanie decyzji politycznych i ekonomicznych – podkreślił papież. – Dobro wspólne i tego domu, w którym przebywamy, domagają się ścisłej współpracy na rzecz rozwoju życia i integralnego rozwoju każdego członka naszej rodziny ludzkiej”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: droga nadziei znajduje się w dialogu, pojednaniu i nawróceniu ekologicznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.