"Papież Franciszek ma odwagę Jana XXIII"

"Papież Franciszek ma odwagę Jana XXIII"
(fot. EPA/Andrea Solero)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Reforma Kościoła zaczyna się nie od zmiany jego struktur, ale od odnowy ludzi. Ten wymiar reformy nabiera szczególnego znaczenia w przeżywanym przez nas Roku Wiary. W tym duchu kard. Angelo Bagnasco odniósł się w wywiadzie dla "Corriere della Sera" do kwestii reform, jakich możemy spodziewać się po Franciszku.

Metropolita Genui przypomina słowa Papieża skierowane do dyplomatów: "Nie można budować mostów między ludźmi, zapominając o Bogu. Nie można przeżywać prawdziwych więzi z Bogiem, zapominając o innych". To, jak wskazuje kard. Bagnasco, jest linią zmian nowego Papieża: budować wspólnotę kościelną, zaczynając od odnowy serc poszczególnych ludzi, a dopiero potem reformując struktury.

DEON.PL POLECAPrzewodniczący episkopatu Włoch wskazał, że wybór Franciszka jest kreatywnym gestem dla Kościoła. - To człowiek bardzo ciepły i bezpośredni, ale zarazem szczery i zdeterminowany. W tym właśnie przypomina Jana XXIII, który zachwycił świat swoją prostotą, ale z odwagą godną proroka nie bał się zwołać Soboru - podkreśla kard. Bagnasco.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież Franciszek ma odwagę Jana XXIII"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.