Papież Franciszek może spotkać się z królową Elżbietą II w Edynburgu

Papież Franciszek może spotkać się z królową Elżbietą II w Edynburgu
Fot. CBS Mornings / YouTube.com
KAI / tk

Brytyjskie media podały informację o możliwym spotkaniu papieża Franciszka z królową Wielkiej Brytanii Elżbietą II. Papież prawdopodobnie weźmie udział w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. W wydarzeniu ma wziąć udział także Elżbieta II.

Do tej kurtuazyjnej wizyty papieża u Elżbiety II miałoby dojść w królewskiej rezydencji Holyroodhouse w Edynburgu, odległym o 50 km. Franciszek poleciałby tam z Glasgow helikopterem przed swoim powrotem do Rzymu.

Pałac Holyroodhouse, zbudowany w XVI wieku przez władców Szkocji przy augustiańskim opactwie Świętego Krzyża, jest obecnie szkocką rezydencją brytyjskich monarchów. Elżbieta II zwykle spędza tam kilka tygodni na początku lata.

Franciszek gościł Elżbietę II w Watykanie 3 kwietnia 2014 roku. Z kolei królowa przyjęła w Holyroodhouse papieża Benedykta XVI podczas jego wizyty w Wielkiej Brytanii w 2010 roku.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek może spotkać się z królową Elżbietą II w Edynburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.