Papież Franciszek ochrzcił w szpitalu dziecko, które wcześniej straciło przytomność

Papież Franciszek ochrzcił w szpitalu dziecko, które wcześniej straciło przytomność
Fot. Vatican Media/Pool/GG
PAP / tk

Policjantki z Rzymu pomogły uratować noworodka, który został potem ochrzczony przez papieża Franciszka. Dzień wcześniej dziecko straciło przytomność w wyniku upadku. Informacje te przekazała w sobotę komenda policji w Wiecznym Mieście. Papież udzielił sakramentu chrztu, gdy przebywał w szpitalu z powodu zapalenia oskrzeli.

Komenda rzymskiej policji ogłosiła w komunikacie, że w czwartek dwie policjantki jadące samochodem usłyszały powtarzany dźwięk klaksonu jednego z pojazdów. Chwilę później dojechało do nich auto, w którym była zapłakana kobieta z nieprzytomnym noworodkiem na rękach. Jechała z mężem na pogotowie wyjaśniając, że chwilę wcześniej ich 6-dniowe dziecko wypadło z fotelika uderzając się w głowę. Noworodek stracił przytomność.

DEON.PL POLECAPapież ochrzcił dziecko w szpitalu

Jak zaznaczyła komenda, policjantki zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, ułatwiły rodzicom z dzieckiem błyskawiczny przejazd do jednego z rzymskich szpitali. Następnie noworodek został przewieziony do kliniki Gemelli. Tam ochrzcił je papież podczas wizyty na oddziale dziecięcym.

- Dziecko na szczęście czuje się lepiej, także dzięki swym aniołom stróżom - dodano w oświadczeniu rzymskiej policji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek ochrzcił w szpitalu dziecko, które wcześniej straciło przytomność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.