Papież Franciszek: odpust zupełny dla uczestników wirtualnego Marszu dla Życia

Papież Franciszek: odpust zupełny dla uczestników wirtualnego Marszu dla Życia
fot. Depositphotos
Catholic News Agency / pk

Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego wszystkim osobom, które wezmą udział w tegorocznym Marszu dla Życia, również w formie zdalnej. Marsz dla Życia to pokojowy protest przeciwko aborcji, który w tym roku odbędzie się 29 stycznia - informuje Catholic News Agency.

Organizatorzy Marszu dla Życia ogłosili 15 stycznia, że 48. edycja tego wydarzenia, ze względu na trwającą pandemię COVID-19, odbędzie się w formie wirtualnej. Zapowiedziano, że uczestnicy będą mogli śledzić marsz i uczestniczyć w nim wirtualnie na jego stronie internetowej.

Marsz, który organizatorzy określają jako największą na świecie coroczną demonstrację praw człowieka, odbywa się co roku w Waszyngtonie 22 stycznia lub w okolicach rocznicy decyzji Sądu Najwyższego z 1973 r., legalizującej aborcję w USA - informuje CNA.

Narodowe czuwanie modlitewne, które ma miejsce w noc poprzedzającą marsz w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, odbędzie się w czwartek 28 stycznia. Na wydarzenia będą nałożone ograniczenia ze względu na pandemię koronawirusa.

DEON.PL POLECA

Aby uzyskać odpust zupełny, należy:

  • Przyjąć Komunię Świętą
  • Odmówić modlitwy: "Ojcze nasz..." i "Wierzę..."
  • Odmówić modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, np. "Pod Twoją obronę..."
  • Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich

Źródło: Catholic News Agency / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: odpust zupełny dla uczestników wirtualnego Marszu dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.