Papież Franciszek: Oto powołanie ludzi młodych, wyruszyć w drogę

Papież Franciszek: Oto powołanie ludzi młodych, wyruszyć w drogę
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

- Oto powołanie ludzi młodych, wyruszyć w drogę. Idźcie naprzód z odwagą, zawsze patrząc tam, dokąd chcecie dojść. Idźcie w tej mistyce drogi, w której jest się blisko innych i nigdy samemu - powiedział papież Franciszek do młodych Włochów, którzy jadą na ŚDM do Lizbony.

Zaczęło się od serdecznej rozmowy z Kameruńczykiem, który miał odwagę powiedzieć głośno o torturach, jakie cierpią uchodźcy w Libii. Po ponad godzinnym spotkaniu papież Franciszek, patrząc na ocalonego Afrykańczyka, poprosił, żeby ten wyciągnął telefon. Chciał skierować swoje przesłanie do młodych Włochów jadących na Światowe Dni Młodzieży. - Tak, zróbmy to, bo chcę powiedzieć kilka rzeczy – powiedział papież.

DEON.PL POLECABentolo uciekł z Kamerunu w 2020 r., został pojmany przez handlarzy, a potem sprzedany. Będąc w obozie, skontaktował się z ks. Mattią Ferrarim. Poprosił go o „słowo pocieszenia dla umierających braci”. Kapłan o całej historii doniósł papieżowi, który zapragnął spotkania z odważnym Afrykańczykiem. Doszło do niego w zeszłym tygodniu.

Papież Franciszek do młodych

Franciszek, zainspirowany jego historią, powiedział wtedy do młodych Włochów: „Wam młodym, którzy wyruszacie do Lizbony na Dzień Młodzieży, życzę dobrej drogi i dotarcia z radością na to spotkanie. Udać się w tę podróż oznacza wyruszyć w drogę. Tym właśnie jest życie, wyruszaniem w drogę. Oto powołanie ludzi młodych, wyruszyć w drogę. Idźcie naprzód z odwagą, zawsze patrząc tam, dokąd chcecie dojść. Idźcie w tej mistyce drogi, w której jest się blisko innych i nigdy samemu. Niech Bóg wam błogosławi i bardzo dziękuję za wasz wysiłek oraz waszą pracę”.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: Oto powołanie ludzi młodych, wyruszyć w drogę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.