Papież na watykańskiej półkolonii. Odpowiadał na pytania dzieci

Papież na watykańskiej półkolonii. Odpowiadał na pytania dzieci
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

Papież odwiedził dzieci, które uczestniczą w letnich półkoloniach w Watykanie. Odpowiadał na ich pytania, które odnosiły się do hasła tegorocznej edycji tego wydarzenia: "Bee heroes" – bohaterskie pszczoły. Franciszek zachęcał dzieci do wdzięczności dla rodziców za ich codzienny heroizm, mówił, jak być bohaterem w świecie cyfrowym. Przyznał, że dla niego największymi bohaterami są dziadkowie.

Półkolonie trwają od 3 lipca do 4 sierpnia. Są podzielone na pięć turnusów. W każdym z nich uczestniczy 250 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Prowadzą je salezjanie w duchu oratoriów św. Jana Bosco, czyli w taki sposób, by zabawę łączyć z odkrywaniem obecności Pana Jezusa.

Papież odpowiadał na pytania dzieci

Franciszek spędził wśród dzieci niespełna godzinę. Jedno z zadanych mu pytań dotyczyło świata cyfrowego. Papież zauważył, że trzeba umieć z niego korzystać, ale nie wolno pozwolić, abyśmy to my byli przez ten świat wykorzystywani. Dzieci watykańskich pracowników były też ciekawe, kto dla Franciszka jest największym superbohaterem.

- Wiecie, kim są moi superbohaterzy? Dziadkowie. Bo to oni założyli rodzinę. Potem się zestarzeli, ale mają w sobie mądrość. I dlatego ważne jest, byście rozmawiali z dziadkami. Rozmawiajcie z nimi zawsze, pytajcie się, jak to było za ich czasów. Niech wam opowiedzą. Pamiętam, że mój dziadek, który podczas wojny uczestniczył w Bitwie nad Piawą, opowiadał mi starsze rzeczy o wojnie. Nigdy tego nie zapomnę. Ale dziadkowie opowiadali mi też rzeczy piękne, mówili nam jak żyć – powiedział papież.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież na watykańskiej półkolonii. Odpowiadał na pytania dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.