Papież Franciszek otworzy Stany Generalne Dzietności

Papież Franciszek otworzy Stany Generalne Dzietności
Papież Franciszek (fot. Riccardo Antimiani / EPA / PAP)

14 maja Ojciec Święty Franciszek otworzy Stany Generalne Dzietności, inicjatywę internetową promowaną przez Forum Stowarzyszeń Rodzinnych – poinformował dziennikarzy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Jak podaje włoska agencja katolicka SIR będzie to duże spotkanie poświęcone przyszłości demografii we Włoszech, które pragnie zaapelować o współodpowiedzialność za pobudzenie tego kraju do życia, poczynając od nowych narodzin. Ma być ono poświęcone sytuacji demograficznej Włoch i całego świata.

DEON.PL POLECA
Temat ten jest bardzo aktualny ze względu na dramatyczne skutki pandemii, która spowodowała, że we Włoszech przybyło ponad milion ubogich rodzin – dodaje SIR.

Od ponad dekady Włochy są bowiem krajem, który jest coraz starszy i mniej zaludniony, dotknięty brakami strukturalnymi i legislacyjnymi na poziomie fiskalnym, gospodarczym i społecznym, które znajdują odzwierciedlenie w spadku liczby urodzeń. Wszystko to w obliczu niepowtarzalnej szansy, jaką stanowi Krajowy Plan Odbudowy , który rząd włoski właśnie przedstawił Unii Europejskiej na podstawie mandatu udzielonego mu przez parlament – wyjaśniają organizatorzy rzymskiego spotkania.

DEON.PL POLECA

"Papież po przemówieniu, które zaplanowano na godz. 9.30 w Auditorium della Conciliazione, powróci do Watykanu" - czytamy w watykańskim komunikacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek otworzy Stany Generalne Dzietności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.