Papież Franciszek: główną troską sytuacja rodzin i spadek dzietności

Papież Franciszek: główną troską sytuacja rodzin i spadek dzietności
Papież Franciszek przyjął na audiencji prof. Marco Impagliazzo, szefa Wspólnoty Sant'Egidio (fot. Vatican Media / EPA / PAP)

Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji Marco Impagliazzo, przewodniczącego Wspólnoty Sant'Egidio. Dialog międzyreligijny, zaangażowanie na rzecz pokoju, korytarze humanitarne i pomoc rodzinom w trudnych czasach pandemii: to według włoskiej agencji informacyjnej ANSA tematy poruszane podczas długiej rozmowy w Watykanie.

Po podróży papieża Franciszka do Iraku temat dialogu z innymi religiami pozostaje na pierwszym planie i należy go wzmacniać, biorąc pod uwagę, że może być dźwignią pokoju na terytoriach szczególnie dotkniętych konfliktami.

Papież w szczególny sposób wyraził swoje zaniepokojenie wydarzeniami w północnym Mozambiku, kraju w którym Wspólnota Sant'Egidio jest zaangażowana i obecna od wielu lat.

Jednym z głównych tematów rozmowy między papieżem a przewodniczącym Sant'Egidio było także doświadczenie korytarzy humanitarnych, które pozwoliło w sposób legalny i bezpieczny dotrzeć do Włoch tysiącom migrantów, z których wielu już się zintegrowało. Wedle uzyskanych informacji rozmowa dotyczyła także pandemii, która doprowadziła do wzrostu ubóstwa, ale jednocześnie do zwiększenia solidarności. Główną troską jest sytuacja rodzin, biorąc pod uwagę kontekst spadku dzietności, jaki ma miejsce we Włoszech.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: główną troską sytuacja rodzin i spadek dzietności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.