Papież Franciszek przybył do Grecji. Pierwsza wizyta po pielgrzymce Jana Pawła II

Papież Franciszek przybył do Grecji. Pierwsza wizyta po pielgrzymce Jana Pawła II
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

Papież Franciszek przybył w sobotę do Grecji. Papieski samolot wylądował na lotnisku w Atenach, dokąd przyleciał z Cypru. Papież pozostanie w Grecji do poniedziałku.

Franciszek składa wizytę w Grecji 20 lat po historycznej pielgrzymce św. Jana Pawła II, który dokonał przełomu w relacjach z miejscowym Kościołem Prawosławnym.

DEON.PL POLECA
Z ateńskiego lotniska papież pojedzie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie powita go prezydent Ekaterini Sakielaropulu. Tam odbędą się rozmowy Franciszka z szefową państwa oraz z premierem Kiriakosem Mitsotakisem.

Następnie papież wygłosi przemówienie do przedstawicieli władz i greckiego społeczeństwa. Po południu odwiedzi prawosławnego arcybiskupa Aten, zwierzchnika Kościoła Grecji Hieronima II. Papież spotka się także z duchowieństwem w rzymskokatolickiej katedrze pod wezwaniem Świętego Dionizego Areopagity.

W niedzielę Franciszek ponownie poleci na wyspę Lesbos, położoną niedaleko wybrzeży Turcji, na którą przybyły w ostatnich latach tysiące migrantów, między innymi z Syrii. Był tam w 2016 roku. Papież spotka się z migrantami i zapozna się z warunkami ich życia w ośrodku pobytu.

Po powrocie do Aten w niedzielę po południu odprawi mszę w sali koncertowej.

W poniedziałek po porannym spotkaniu z młodzieżą Franciszek zakończy wizytę w Grecji i odleci do Rzymu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przybył do Grecji. Pierwsza wizyta po pielgrzymce Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.