Papież Franciszek składa życzenia głównemu rabinowi Rzymu i wspólnocie żydowskiej

Papież Franciszek składa życzenia głównemu rabinowi Rzymu i wspólnocie żydowskiej
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
3 lata temu
PAP/ ed

Papież wystosował do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni i całej wspólnoty żydowskiej, życzenia z okazji świąt Rosz ha-Szana, Jom Kippur i Sukkot.

Niech Bóg w swojej nieskończonej dobroci wzmocni więzi naszej przyjaźni oraz pragnienie wspierania ciągłego dialogu dla dobra wszystkich - napisał Franciszek.

Ojciec Święty wyraża serdeczną nadzieję, że te wielkie uroczystości ożywią we wspólnotach żydowskich na świecie pamięć o dobrach otrzymanych od Najwyższego i będą będą dla nich źródłem dalszych łask i duchowego pocieszenia. Papież prosi również, aby Najwyższy błogosławił wszystkim darem pokoju i zachował w nas zaangażowanie do jego niestrudzonego szerzenia.

Franciszek do biskupów: Wielki Oskarżyciel próbuje ujawnić grzechy, aby było je widać, aby zgorszyć lud >>

Rosz ha-Szana to pierwszy dzień w żydowskim kalendarzu, który upamiętnia stworzenie świata oraz przypomina o mającym nadejść sądzie Bożym. Rozpoczyna ono także dziesięciodniowy okres pokuty, kończący się świętem Jom Kippur. Pięć dni po czasie pokuty i oczyszczenia następuje Sukkot, czyli Święto Namiotów. Jest to radosne, trwające przez siedem dni święto, obchodzone na pamiątkę wyjścia Izraelitów z Egiptu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
22,43 zł
29,90 zł

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek składa życzenia głównemu rabinowi Rzymu i wspólnocie żydowskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.