Papież Franciszek: świat potrzebuje przesłania pokoju

Papież Franciszek: świat potrzebuje przesłania pokoju
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / kb

O tym, że kontynent europejski i cały świat pogrążony w konfliktach potrzebuje sportowych zmagań, będących dowodem "zaangażowania w budowę świata bez wojny, bez nienawiści między narodami", mówił papież Franciszek podczas audiencji z udziałem przedstawicieli Europejskiej Federacji Pływackiej.

Audiencja przedstawicieli Europejskiej Federacji Pływackiej u Ojca Świętego związana jest z Mistrzostwami Europy w pływaniu, które odbędą się w Rzymie od 11 do 21 sierpnia br.

Papież do pływaków

"Cieszę się, że nasze miasto po raz kolejny jest gospodarzem tego pięknego wydarzenia sportowego; w tej chwili potrzebujemy sportu, prawdziwego sportu, bardziej niż kiedykolwiek, aby zrekompensować zbyt wiele konfliktów, które nękają nasz świat i niestety także kontynent europejski" - mówił papież kierownictwu organizacji. Następnie zwrócił się do wszystkich sportowców, którzy w przyszłym miesiącu przyjadą do Rzymu, zaznaczając, że cieszy się z nadchodzących mistrzostw, które, zrzeszając ludzi młodych, są "znakiem nadziei na lepszy świat".

Franciszek nawiązał też do trwającej w Ukrainie wojny. "Myślę, że tak jak ja, jesteście zasmuceni, bo nad tym sportowym świętem wisi cień wojny w Ukrainie. Chciałbym jednak, aby stało się to powodem do jeszcze silniejszego zamanifestowania naszego zaangażowania w budowę świata bez wojny, bez nienawiści między narodami, bez zagrożenia nuklearnego" - zaapelował Ojciec Święty.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: świat potrzebuje przesłania pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.