Papież o beatyfikowanych kapłanach: poświęcili swoje życie przekazywaniu wiary

Papież o beatyfikowanych kapłanach: poświęcili swoje życie przekazywaniu wiary
Papież Franciszek (fot. Giuseppe Lami/ANSA/EPA/PAP)
KAI/mk

- Ci dwaj misjonarze poświęcili swoje życie przekazywaniu wiary i obronie rdzennej ludności. Zostali zabici, ponieważ nieśli ewangeliczne orędzie pokoju - mówił dziś papież Franciszek, odwołując się do świadectwa życia nowych beatyfikowanych kapłanów z Argentyny.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Franciszek przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Argentynie oraz pozdrowił pielgrzymów obecnych na placu św. Piotra.

- Wczoraj w San Ramón de la Nueva Orán, w Argentynie zostali beatyfikowani Piotr Ortiz de Zárate, kapłan diecezjalny, i Jan Antoni Solinas, kapłan Towarzystwa Jezusowego. Ci dwaj misjonarze, którzy poświęcili swoje życie przekazywaniu wiary i obronie rdzennej ludności, zostali zabici w 1683 roku, ponieważ nieśli ewangeliczne orędzie pokoju - mówił papież.

- Niech przykład tych męczenników pomoże nam dawać świadectwo Dobrej Nowiny bez kompromisów, wielkodusznie poświęcając się służbie najsłabszym. Oklaskujmy nowych błogosławionych! - wezwał Franciszek.

Następnie papież przekazał swoje pozdrowienia: - Pozdrawiam was wszystkich, drodzy Rzymianie i pielgrzymi! W szczególności pozdrawiam lektorów i ministrantów z Dobrej, w Polsce; uczniów ze Slavonskiego Brodu w Chorwacji; wiernych z Albanii wraz z ich proboszczami oraz ekipę wędrowną Drogi Neokatechumenalnej w Albanii. Pozdrawiam wiernych z Neapolu, Ascoli Piceno, Perugii i Katanii oraz bierzmowanych z Tremignon i Vaccarino, w diecezja Vicenza.

- Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę nie zapominajcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia! - powiedział na zakończenie spotkania na placu św. Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież o beatyfikowanych kapłanach: poświęcili swoje życie przekazywaniu wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.