Papież: „Nie” dla świata podzielonego między skłócone mocarstwa

Papież: „Nie” dla świata podzielonego między skłócone mocarstwa
Papież Franciszek (fot. Giuseppe Lami/ANSA/EPA/PAP)
KAI/mk

- „Nie” dla świata podzielonego między skłócone mocarstwa, „tak” dla świata zjednoczonego między narodami i cywilizacjami, które szanują się nawzajem - zaapelował papież Franciszek wzywając do zaprowadzenia pokoju na Ukrainie i w świecie.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Papież zaapelował o podjęcie wysięków na rzecz pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

Wezwanie papieża Franciszka do wprowadzenia pokoju

Módlmy się nadal o pokój na Ukrainie i w całym świecie. Apeluję do szefów państw i organizacji międzynarodowych, by zareagowali na tendencję do uwypuklania konfliktów i konfrontacji. Świat potrzebuje pokoju. Nie pokoju opartego na równowadze uzbrojenia i wzajemnym lęku. Nie - to jest złe. To jest cofanie historii o siedemdziesiąt lat. Kryzys ukraiński powinien być - ale jeśli będzie taka wola - może się jeszcze stać wyzwaniem dla mądrych mężów stanu, zdolnych do budowania w dialogu lepszego świata dla nowych pokoleń. Z Bożą pomocą jest to stale możliwe! Ale musimy przejść od strategii mocarstwowości politycznej, gospodarczej i militarnej do globalnego projektu pokojowego. „Nie” dla świata podzielonego między skłócone mocarstwa, „tak” dla świata zjednoczonego między narodami i cywilizacjami, które szanują się nawzajem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Papież: „Nie” dla świata podzielonego między skłócone mocarstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.