Papież Franciszek ustanowił nowe święto wszystkich babć i dziadków. Kiedy będzie obchodzone?

Papież Franciszek ustanowił nowe święto wszystkich babć i dziadków. Kiedy będzie obchodzone?
fot. depositphotos.com
CNA / ml

Papież Franciszek ogłosił w niedzielę ustanowienie międzynarodowego dnia ku czci dziadków i osób starszych, który będzie odbywał się każdego roku w lipcu.

„Duch Święty (…) pobudza myśli i mądrość w dzisiejszych czasach w ludziach starszych: ich głos jest cenny, ponieważ śpiewa chwałę Bogu i strzeże korzeni narodów. Przypominają nam, że starość jest darem, a dziadkowie są łącznikiem między pokoleniami, aby przekazać młodym ludziom doświadczenie życia i wiary ”- powiedział papież Franciszek w bibliotece Pałacu Apostolskiego w Watykanie 31 stycznia.

„Często zapomina się o dziadkach i zapominamy o bogactwie zachowania i przekazywania korzeni. Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Starszych”- powiedział papież cytowany przez Catholic News Agency.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie obchodzony corocznie w czwartą niedzielę lipca, blisko święta dziadków Jezusa, świętych Joachima i Anny. W tym roku odbędzie się w niedzielę 25 lipca, a papież Franciszek odprawi specjalną Mszę z tej okazji, według Watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

DEON.PL POLECA

Źródło: Catholic News Agency / ml

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek ustanowił nowe święto wszystkich babć i dziadków. Kiedy będzie obchodzone?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.