Papież Franciszek zachęcił Polaków do troski o osoby oddalające się od Kościoła

Papież Franciszek zachęcił Polaków do troski o osoby oddalające się od Kościoła
Papież skierował słowo do Polaków (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / tk

Do pasterskiej gorliwości kapłanów i troski o osoby oddalające się od Kościoła zachęcił papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Słowa papieża skierowane do Polaków:

- Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków! W waszych domach i parafiach rozbrzmiewają jeszcze tradycyjnie kolędy, trwają wizyty duszpasterskie. Niech te wydarzenia pomogą wam być Kościołem otwartym, wychodzącym do tych, którzy nie uczestniczą już w życiu parafialnym.

- Wielu kapłanów i wspólnot parafialnych niepokoi się o tych, którzy odchodzą, a myśląc o nich tym bardziej pamięta o nich w modlitwie. Prośmy dla wszystkich o łaskę mocnej wiary i dar pasterskiej gorliwości dla kapłanów. Z serca wam błogosławię – mówił papież.

Papież o Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej papież przypomniał o rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan i zaapelował o modlitwę i działania. Odnosząc się do tragicznego ostrzelania przez wojska rosyjskie wieżowca mieszkalnego w mieście Dniepr na Ukrainie stwierdził, że wobec tego wydarzenia nie można pozostać obojętnym.

DEON.PL POLECA

- Na początku Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan zachęcam każdego z was do modlitwy i działania, aby pośród wszystkich wierzących w Chrystusa coraz bardziej umacniała się droga do pełnej komunii, a jednocześnie zachęcam was, byście z całkowitym oddaniem i w każdym środowisku życia angażowali się w budowanie pojednania i pokoju – mówił papież.

- I nie zapominajmy o modlitwie za udręczoną Ukrainę, tak bardzo potrzebującą solidarności, pocieszenia, a przede wszystkim pokoju. W minioną sobotę nowy atak rakietowy pochłonął wiele ofiar cywilnych, w tym dzieci. Czynię swoim własnym rozdzierający serce ból członków rodzin. Obrazy i świadectwa tego tragicznego wydarzenia są mocnym apelem do wszystkich sumień. Nie można pozostać obojętnym! – zaznaczył Franciszek.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Bóg uczynił ze swego jedynego Syna dar dla nas, przyjął nasze człowieczeństwo, by dać nam swoje Bóstwo. Tajemnica Wcielenia wskazuje, że Bóg nie dał nam czegoś, lecz dał samego siebie w swoim Synu Jednorodzonym.

Poruszające...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek zachęcił Polaków do troski o osoby oddalające się od Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.