Papież zaprasza do udziału w czuwaniu modlitewnym w intencji Synodu i apeluje o wsparcie dla Ukraińców

Papież zaprasza do udziału w czuwaniu modlitewnym w intencji Synodu i apeluje o wsparcie dla Ukraińców
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o odbywającym się w dniach 18-25 stycznia Tygodniu Ekumenicznym, zapowiedział planowane na 30 stycznia czuwanie modlitewne w intencji Synodu i zapewnił o swej modlitwie w intencji narodu ukraińskiego.

Drodzy bracia i siostry od 18 do 25 stycznia odbędzie się tradycyjny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczny temat jest zaczerpnięty z proroka Izajasza: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17). Dziękujemy Panu, który z wiernością i cierpliwością prowadzi swój lud ku pełnej jedności i prośmy Ducha Świętego, aby nas oświecił i wspierał swoimi darami. Droga do jedności chrześcijan i droga nawrócenia synodalnego Kościoła są ze sobą powiązane. Dlatego korzystam z okazji, aby ogłosić, że w sobotę 30 września na placu św. Piotra odbędzie się ekumeniczne czuwanie modlitewne, poprzez które powierzymy Bogu prace XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Dla ludzi młodych, którzy przybędą na czuwanie, będzie specjalny program przez cały weekend przygotowany przez Wspólnotę z Taizé. Już teraz zapraszam braci i siostry wszystkich wyznań chrześcijańskich do udziału w tym spotkaniu ludu Bożego.

Bracia i siostry nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim, który tak bardzo cierpi. Bądźmy blisko niego z naszymi uczuciami, z naszą pomocą z naszymi modlitwami.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież zaprasza do udziału w czuwaniu modlitewnym w intencji Synodu i apeluje o wsparcie dla Ukraińców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.