Papież Franciszek zdecydował, kiedy pojedzie na Ukrainę

Papież Franciszek zdecydował, kiedy pojedzie na Ukrainę
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP / tk

- Ojciec Święty Franciszek nie planuje jeszcze wizyty na Ukrainie, ponieważ chce poczekać, aż jego wizyta stanie się symbolem zakończenia wojny – powiedział w wywiadzie dla ukraińskiego radia ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.

Wizyta papieża Franciszka na Ukrainie

- Papież Franciszek powiedział mi, że chce poczekać, aż jego wizyta będzie symbolem zakończenia wojny. Ponieważ nie widzi możliwości wypełnienia tego zadania teraz, chce opóźnić [wizytę]. Jak tylko okoliczności na to pozwolą, odwiedzi nasz kraj – zapewnił Jurasz.

Dyplomata wyjaśnił stanowisko Stolicy Apostolskiej w sprawie wojny na Ukrainie i podkreślił, że jej retoryka znacznie się zmieniła w ciągu ostatniego roku. Stolica Apostolska koncentruje się na praktycznej pomocy Ukraińcom, w szczególności na powrocie jeńców wojennych i uprowadzonych ukraińskich dzieci wywiezionych do Rosji i na Białoruś.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek zdecydował, kiedy pojedzie na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.