Chłopcy z Broniszewic spotkali się z Franciszkiem. Jeden z nich otrzymał od papieża niespodziewany dar

Chłopcy z Broniszewic spotkali się z Franciszkiem. Jeden z nich otrzymał od papieża niespodziewany dar
Fot.
KAI / pk

Czterech chłopców z prowadzonego przez siostry dominikanki w Broniszewicach Domu Chłopaków - Jarek, Kacper, Filip i Maciej - a także s. Tymoteusza i czworo wolontariuszy, udali się do Watykanu, żeby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Dwudniowy wyjazd mógł się odbyć dzięki życzliwości sponsora, który w ten sposób przyczynił się do spełnienia marzenia chłopców.

- To było cudowne spotkanie dwóch Franciszkowych światów: chłopaki z Domu Chłopaków i Ojciec Święty Franciszek - opowiada KAI ks. Bartosz Rajewski.

- Papież Franciszek w katechezie mówił, jakby streszczając to, co dzieje się w Domu Chłopaków, który jest symbolem ewangelicznej otwartości i miejscem, do którego przyjeżdżają ludzie o rozmaitych poglądach, filozofiach życia i wizjach świata: "Zamknięci chrześcijanie zawsze źle kończą, ponieważ nie są chrześcijanami, są ideologami, ideologami zamknięcia. Chrześcijanin musi być otwarty na głoszenie Słowa, na przyjmowanie braci i sióstr" - relacjonował ks. Rajewski.

Ojciec Święty przy okazji spotkania pobłogosławił kopię charakterystycznej dla Domu Chłopaków ikony Najświętszej Rodziny z Nadzwyczajnym Synem. Jeden z chłopców - Maciej - podał Franciszkowi papieską piuskę. Franciszek ją założył na głowę, przez chwilę potrzymał i oddał mu. Papież pobłogosławił również figurkę Nowonarodzonego Pana Jezusa.

Podczas wizyty w Rzymie pielgrzymi z Broniszewic spotkali się także z kard. Konradem Krajewskim.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Chłopcy z Broniszewic spotkali się z Franciszkiem. Jeden z nich otrzymał od papieża niespodziewany dar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.