Obejrzyj film dokumentalny o siostrach z Broniszewic [PREMIERA]

Obejrzyj film dokumentalny o siostrach z Broniszewic [PREMIERA]
(fot. facebook.com/eliza.myk)
Piotr ŻYłka / Jakub Słabek

"Takiego filmu o siostrach zakonnych i z siostrami zakonnymi jeszcze w Polsce nie było. Szczerego, odważnego i wrażliwego. To opowieść o Kościele za jakim tęsknimy" - tak pisze o nim Piotr Żyłka, pomysłodawca.

Jak sam przyznaje, film powstał dlatego, że wciąż wierzy, że "warto pokazywać światło oraz takie przestrzenie i takich ludzi, którzy swoim działaniem i postawą mogą sprawić, że nasze serca zabiją mocniej". 

"Miałam tak trochę, kolokwialnie mówiąc, wywalone na Kościół. Chodziłam na religię, a do kościoła to tak chodziliśmy, żeby wyjść z domu" - mówi siostra Eliza. "Chodziłyśmy w dżinach podartych, kurtach dżinsowych, naprawdę nic by nie wskazywało, że mogłoby mnie pociągać życie zakonne" - wspomina swoją młodość.

"Ja byłam taką cholerą trochę, i w szkole, i w domu. Różnie sobie ze mną radzili, musieli mieć sposób" - wyznaje siostra Tymka. "Byłam przez 4 lata wolontariuszką w Centrum Onkologii i to było dla mnie niesamowite doświadczenie, które uratowało moje powołanie" - dodaje. 

DEON.PL POLECA

Siostra Eliza mówi wprost, że nigdy nie chciała iść do dzieci niepełnosprawnych. "Gdyby moje przełożone mnie posłuchały, to nie przeżyłabym pięknej przygody" - opowiada.

Obie przyznają, że najtrudniejsze była dla nich krytyka, której nieraz nie są w stanie udźwignąć. "To napięcie skutecznie odebrało mi siłę do okazywania radości. Stwierdzono, że to była depresja" - wyznaje siostra Eliza. 

Jakiego Boga odkryły na drodze swoich powołań? Czego chłopcy ich uczą? I jak bardzo potrafi być silna więź przyjaźni?

Obejrzyj cały film:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Obejrzyj film dokumentalny o siostrach z Broniszewic [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.