Papież gratuluje prezydentowi Włoch wybranemu na drugą kadencję

Papież gratuluje prezydentowi Włoch wybranemu na drugą kadencję
Fot. Marco Campagna / depositphotos.com
PAP / tk

Papież Franciszek pogratulował prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli wyboru na drugą kadencję. Zachęcił 80-letniego szefa państwa, by "umacniał jedność i niósł spokój krajowi".

W depeszy gratulacyjnej do prezydenta, wystosowanej tuż po zakończeniu sobotniego głosowania w parlamencie, papież napisał, że składa mu życzenia w związku z jego "wzniosłym zadaniem, które przyjął w duchu wielkodusznej gotowości".

"W obecnych czasach naznaczonych przez pandemię, w których szerzą się liczne trudności i niepewność, zwłaszcza w świecie pracy, i wzrósł, razem z ubóstwem, także strach prowadzący do zamykania się w sobie, Pańska służba jest tym bardziej niezbędna po to, by umocnić jedność i przynieść spokój krajowi" - podkreślił Franciszek.

Modlitwa papieża za prezydenta

Zapewnił prezydenta o swej modlitwie o to, aby mógł on dalej "wspierać drogi naród włoski w budowie coraz bardziej braterskiej koegzystencji i zachęcać go do patrzenia w przyszłość z nadzieją".

W grudniu zeszłego roku papież przyjął Sergio Mattarellę na pożegnalnej audiencji w związku ze zbliżającym się końcem jego 7-letniej kadencji.

Prezydent, który nie planował pozostania na drugą, dał się do tego przekonać w sobotę w związku z przedłużającym się impasem w głosowaniach w parlamencie nad wyborem jego następcy i brakiem porozumienia między centrolewicą oraz centroprawicą. Ostatecznie oba bloki postanowiły oddać na niego głosy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Lektura obowiązkowa dla każdego lidera w świecie biznesu. 
Walter Gubert, prezes banku JP Morgan 

Lider i menedżer to w pierwszej kolejności człowiek. W drugiej - rola, którą pełni. Ta książka jest niezwykle...

Skomentuj artykuł

Papież gratuluje prezydentowi Włoch wybranemu na drugą kadencję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.