Papież: Jadę do Mongolii odwiedzić mały, lecz wielki w miłości Kościół i szlachetny naród

Papież: Jadę do Mongolii odwiedzić mały, lecz wielki w miłości Kościół i szlachetny naród
Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
PAP / tk

Papież Franciszek poprosił wiernych o modlitewne towarzyszenie mu w podróży do Mongolii, w którą wyrusza 31 sierpnia. Podczas spotkania w Watykanie podkreślił, że jedzie odwiedzić mały Kościół "wielki w miłości" oraz szlachetny i mądry naród.

Pielgrzymka papieska do Mongolii

Przemawiając do tysięcy osób przybyłych na południową modlitwę Anioł Pański Franciszek powiedział: "W przyszły czwartek wyruszę w kilkudniową podróż do serca Azji, Mongolii. To bardzo upragniona wizyta. Będzie okazją do tego, by objąć Kościół niewielki pod względem liczebności, ale żywy w wierze i wielki w miłości, a także do tego, by spotkać się z narodem szlachetnym i mądrym, z wielką tradycją religijną, którą będę miał zaszczyt poznać, zwłaszcza w kontekście wydarzenia międzyreligijnego".

Następnie papież zwrócił się do mieszkańców Mongolii, zapewniając ich, że jest szczęśliwy, ponieważ odbędzie tę podróż "jako brat wszystkich".

- Dziękuję waszym władzom za uprzejme zaproszenie i tym, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują moją wizytę - podkreślił.

DEON.PL POLECA

Dodał: "Wszystkich proszę o to, by z modlitwą towarzyszyć mi podczas tej podróży".

Franciszek zapewnił o swojej modlitwie za ofiary pożarów w północno-wschodniej Grecji i wyraził "solidarną bliskość z narodem greckim".

Zaapelował: "Bądźmy zawsze bliscy z narodem ukraińskim, który cierpi z powodu wojny i to bardzo. Nie zapominajmy o Ukrainie".

Papież nawiązał do obchodzonej w niedzielę uroczystości świętej Moniki, matki świętego Augustyna. - Swoimi modlitwami i łzami prosiła Boga o nawrócenie syna - mówił papież, odnosząc się do burzliwego życia św. Augustyna.

- Silna, wspaniała kobieta. Módlmy się za wszystkie matki, które cierpią, gdy ich dzieci trochę się pogubią albo są na trudnych drogach życia - wezwał Franciszek.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież: Jadę do Mongolii odwiedzić mały, lecz wielki w miłości Kościół i szlachetny naród
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.