Papież jest w stanie chodzić. Z laską w ręku przywitał się biskupami

Papież jest w stanie chodzić. Z laską w ręku przywitał się biskupami
fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / pk

- Od trzech dni jestem w stanie chodzić - powiedział papież Franciszek, przyjmując 27 czerwca grupę biskupów z Brazylii, przybyłych z wizytą "Ad limina Apostolorum".

Watykan opublikował nagranie, na którym papież z laską przemierzał bibliotekę Pałacu Apostolskiego.

DEON.PL POLECAWózek inwalidzki papieża można było zobaczyć z tyłu sali, gdy witał się z brazylijskimi biskupami. Od prawie dwóch miesięcy papież używa go podczas wielu swoich spotkań publicznych. Franciszek powiedział, że w pierwszym tygodniu maja rozpoczął leczenie kontuzji kolana. Ze względu na swój stan zdrowia przełożył na później dwie podróże międzynarodowe do Libanu i Sudanu Południowego.

Papież "bardzo wrażliwy na kwestię degradacji Amazonii"

Podczas spotkania z delegacją biskupów brazylijskich papież zachęcił ich do szczerej rozmowy. Spotkanie trwało trzy godziny, podczas których brazylijscy biskupi rozmawiali z papieżem o swoich obawach związanych z niszczeniem amazońskich lasów deszczowych - podaje portugalskojęzyczny serwis Vatican News. Podczas dyskusji o Amazonii arcybiskup Evaristo Pascoal Spengler z Marajo powiedział, że Franciszek "zamknął oczy w wyrazie bólu i cierpienia", a następnie zapytał: "Co możemy zrobić?". - Jest bardzo wrażliwy na kwestię degradacji Amazonii - powiedział abp Spengler, który pełni funkcję przewodniczącego Amazońskiej Sieci Eklezjalnej (Repam).

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież jest w stanie chodzić. Z laską w ręku przywitał się biskupami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.