Papież: kryzys uwidocznił potrzebę promocji kultury spotkania

Papież: kryzys uwidocznił potrzebę promocji kultury spotkania
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
5 miesięcy temu
KAI / pk

"Utrzymujący się światowy kryzys zdrowotny boleśnie uwydatnił pilną potrzebę promowania kultury spotkania, aby wśród mężczyzn i kobiet naszych czasów wzrastało pragnienie nawiązywania relacji z innymi, budowania mostów, rozwijania projektów, które obejmują wszystkich" - powiedział Papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do delegacji Europejskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych, która przybyła do Rzymu pod przewodnictwem kard. Andersa Arboreliusa.

Papież podziękował Instytutowi za wsparcie, jakiego udzielił inicjatywie promowania dialogu między religiami i służenia jedności rodziny ludzkiej. Podkreślił, że naukowcy i dyplomaci związani z Instytutem odgrywają ważną rolę w promowaniu kultury spotkania. "Wasze umysły i serca muszą być zgodne w dążeniu do dobra wspólnego i poszukiwania integralnego rozwoju każdej osoby, bez wyjątków i niesprawiedliwej dyskryminacji" - zaapelował Ojciec Święty.

Franciszek zaznaczył, że obrona praw wszystkich ludzi leży przede wszystkim w gestii przywódców politycznych i religijnych, ale każdy z nas ma wkład w jej powstawanie. "To właśnie kultura spotkania może prowadzić do bardziej zjednoczonego i pojednanego świata. Tylko ona ma szansę na zbudowanie trwałej sprawiedliwości i pokoju dla wszystkich oraz autentycznej troski o wspólny dom" - podkreślił Papież.

Na koniec Franciszek zachęcił członków Instytutu, aby angażowali się w poszukiwanie nowych dróg, które doprowadzą do rozwoju kultury spotkania, z korzyścią dla przyszłych pokoleń.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: kryzys uwidocznił potrzebę promocji kultury spotkania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.